wanna z prysznicem

Wanna z prysznicem – kiedy warto się na nią zdecydować?

Wanna z prysznicem

Wanna czy kabina? Przed tym dylematem stoi wiele osób będących na etapie urządzania łazienki lub przeprowadzania remontu. Niestety zdecydowana większość nie może sobie pozwolić na oba rozwiązania, z uwagi na niewystarczającą ilość miejsca w pomieszczeniu. Na szczęście nie oznacza to, że musimy zrezygnować z długich i relaksujących kąpieli lub możliwości szybkiego umycia ciała jaką zapewnia natrysk.

Alternatywą w tym przypadku jest bowiem wanna z prysznicem. To uniwersalna opcja, którą wbrew pozorom wciąż spotyka się stosunkowo rzadko, pomimo iż posiada ona najlepsze cechy obu rozwiązań. Co warto wiedzieć na jej temat?

Podstawowe informacje na temat wanien z parawanem

Wyposażenie łazienki w tego typu element nie jest pierwszą rzeczą, która przychodzi nam do głowy na etapie urządzania. Najczęściej zastanawiamy się nad tym w jaki sposób zaaranżować całość, aby w pomieszczeniu znalazło się miejsce na kabinę narożną i wannę zamontowaną na jednej z bocznych ścian, a przy tym dało w miarę wygodnie się poruszać. Tymczasem wanna z prysznicem stanowi najlepszy kompromis i z pewnością docenimy jej obecność podczas codziennego użytkowania. Czym wyróżnia się to rozwiązanie?

  • Tuż przy bocznej krawędzi wanny montuje się parawan, który może zasłaniać zarówno jej część, jak i całość. Dzięki niemu, możliwe jest korzystanie z funkcji prysznica, stojąc w wannie. Szyba chroni łazienkę przed zachlapaniem, zapewniając bardzo wysoki komfort użytkowania.
  • W zależności od tego na jaki rodzaj wanny się zdecydowaliśmy, mamy sporo możliwości jeśli chodzi o sam parawan. Na rynku dostępne są m.in. wersje wahadłowe, otwierane podobnie jak drzwi, składane niczym harmonijka, przesuwane oraz dwuczęściowe z jednym panelem nieruchomym. Konkretny model powinien być dopasowany do rodzaju wanny, jej wielkości oraz naszych możliwości finansowych.
  • Niektóre parawany łatwiej jest utrzymać w czystości niż inne. Szczególnie wygodną opcją są wersje wahadłowe, które jednak nie zapewniają tak skutecznej ochrony przed zachlapaniem jak np. modele dwuczęściowe. Osłona jest zwykle wykonana z wysokiej jakości szkła hartowanego, które jest zabezpieczone impregnatem, tak aby ograniczyć kumulowanie się osadu i kamienia na powierzchni.

Wanna z prysznicem – główne zalety

Jedną z najważniejszych kwestii, która od razu przychodzi do głowy jest funkcjonalność. Każdego dnia możemy bowiem cieszyć się zarówno długą i odprężającą kąpielą, jak i błyskawicznym, odświeżającym prysznicem. Nie musimy zatem rezygnować z żadnej z opcji. Warto wspomnieć także o sporej oszczędności miejsca, co możemy wykorzystać na wiele sposobów. Być może dzięki temu w łazience zmieści się dodatkowa szafka na ubrania. Możemy również zrezygnować z wypełnienia wolnej przestrzeni, ciesząc się większą swobodą poruszania. Spory wybór parawanów pozwala znaleźć model, który nie tylko w 100% spełni swoją funkcję, ale będzie jednocześnie stanowić element ozdobny. Ważną kwestią dla większości osób są także znacznie niższe koszty urządzenia łazienki, niż gdybyśmy zdecydowali się na osobny zakup kabiny prysznicowej i wanny.

Zobacz inne artykuły

Dodaj komentarz!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.