Quizy i zagadki – architektoniczne, dotyczące sztuki (i nie tylko)

Każdy lubi rozwiązywać zagadki, grać w wolnym czasie w minigry, czy rozwiązywać quizy. Tutaj mamy alternatywę dla testów np. z facebooka, zabierających nam czas, z których możemy się dowiedzieć jakim zwierzęciem jesteśmy. Dlaczego by nie rozerwać się i razem z rozwiązywaniem quizów dowiedzieć się czegoś więcej na temat architektury, czy sztuki. Pod każdą odpowiedzią jest zamieszczony krótki tekst dotyczący poruszanej problematyki, więc masz możliwość rozwinąć swoją wiedzę. Poza tym dzięki obrazkom poruszysz trochę szarych komórek, pooglądasz zdjęcia fajnych obiektów, a może te architektoniczne zagadki zainspirują Cię do wybrania się w weekendową podróż do Rzymu, Paryża, czy Nowego Yorku.

quizy
pixabay.com

 

 

 

 

 

 

 

  1. Najsłynniejsze dzieła architektury! Quizy. Kliknij tutaj i sprawdź, czy je znasz!

  2. Style architektoniczne! Quizy. Dowiedz się o nich więcej, sprawdź, czy umiesz je rozpoznać i odróżnić!

Oczywiście trzeba pamiętać, że są to obiekty wybrane subiektywnie. Wiele jest rankingów największych dzieł architektury jednak jeśli chodziłeś do szkoły i wiesz, że piramidy to 7 cud świata i znajdują się w Egipcie, to będziesz znać chociaż kilka z nich i przejdziesz go pozytywnie!

 

Zapytać możesz po cóż znać mi jakieś stare (nie tylko) budowle, które ktoś kiedyś zbudował lub projektuje dla inwestorów? Podobno architektura, podobnie jak sztuka pobudza neurony do działania, poprawia nasz stan emocjonalny, jak i psychiczny. Zresztą wszystko co Cię otacza ma na Ciebie wpływ. Budując odpowiedni gust będziesz chciał otaczać się elementami bardziej pięknymi, bardziej estetycznymi, a dzięki temu nasze miasta staną się nie tylko funkcjonalniejsze, ale pozbawione m.in. szkaradnych reklam. Cuda architektury, cuda techniki, czy monumentalne pomniki to dziedzictwo ludzkości, a codziennie powstają nowe projekty, które przenoszą nas w inne wymiary, budują przestrzeń coraz bardziej wyrafinowaną i dopasowaną. Architekci z biur architektonicznych codziennie główkują jak stworzyć projekt, który będzie bardziej zaskakujący. Skupmy się na tym, by poznać więcej, zobaczyć więcej, a później zaadoptować to co zobaczyliśmy w w naszym życiu. Dlaczego by nie wykorzystać jako inspiracji znanych projektów przy urządzaniu swojego idealnego mieszkania, czy wymarzonego domu.

 

 

Skomentuj na Facebooku