poznań sołacz nowa inwestycja deweloperska

Poznań Sołacz -wzbogaci się o nową inwestycję i zieleń, czyli Drzymały 27

Poznań Sołacz -wzbogaci się o nową inwestycję i zieleń, czyli Drzymały 27

Poznań Sołacz – to dzielnica willowa, którą do miasta Poznań włączono na początku XX wieku. Miało być zielono, prestiżowo, zgodnie z ideą miasta-ogrodu, która powstała już wcześniej. Za charakter willowy jest odpowiedzialny niemiecki architekt Joseph Stübben. 1907-1911 – w tych latach powstawał Park Sołacki. Dobrze się dzieje w architekturze, jeśli otoczenie, idea miejsca, historyczny charakter (o ile ma sens) jest szanowany. Architekci z Ultra Architects przygotowali bardzo ciekawy projekt budynku mieszkalnego Drzymały 27, który spełnia w pełni powyższe warunki.

Projekt Drzymały 27 jest inwestycją mieszkalną, która ma być w pełni żywa, dzięki zieleni. Jego tarasy mają posiadać prawie 7000 roślin! Na całą nieruchomość będzie składało się tylko 15 apartamentów, rozmieszczonych na 6 kondygnacjach. Struktura budynku będzie podporządkowana tarasom wypełnionym zielenią. Również elewacje, co widać na projektach, mają być pełne zieleni. Rośliny będą sadzone w specjalnie zaprojektowanych miejscach, wyposażone w systemy nawadniające oraz odpowiednie izolacje. Posadzone zostaną różne gatunki, takie jak róże, śliwy, graby, klony – mają być rodzime i przyjazne dla zwierząt. Sięgać będą nawet do 2,5 metra. W elewacji znajdą się budki lęgowe dla ptaków! Zaznaczyć trzeba tylko jeden minus – ranne pobudki przez ćwierkające ptaki, co jest oczywiście lepsze niż odgłos ryczących samochodów. Dzięki tym wszystkim elementom, obiekt ma wpisać się w charakter dzielnicy Poznań Sołacz.

Czytaj dalej – Galeria

 

Ciekawym rozwiązaniem, wprost z architektonicznej filozofii wschodu, jest dopasowanie się domu do zmian wraz z porami roku. Będzie wyglądać inaczej o różnych porach roku (co jest normalne i oczywiste), natomiast zwyczajem nie jest zaplanowanie tego, co oznacza przemyślany proces i wygląd. Co więcej za pielęgnację budynku-ogrodu będzie odpowiedzialna specjalna firma ogrodnicza.

Ostatnimi czasy projektowanie „zielonych” i ekologicznych budynków jest trendem w architekturze w Europejskiej. Powoli przychodzi on również do Polski, m.in. w Warszawie może powstać zielony biurowiec, czyli tzw. Eco Warsaw Tower.

Budowa rusza w tym roku, a zakończenie jest planowane na sierpień 2019 roku. Mieszkania będą miały od 49 do 120 m2. Za inwestycje odpowiada firma Ebest, natomiast za projekt zieleni był konsultowany i projektowany wraz z firmą Garte.

 

Tags: No tags

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *