wylewka anhydrytowa

Jakie zalety ma wylewka anhydrytowa?

Proszę dodaj 5 gwiazdek

Zalety wylewki anhydrytowej

Nie masz dużego doświadczenia w budownictwie, ale to ty musisz zdecydować o tym, jaki rodzaj wylewek zostanie wykonany w twoim domu? Do wyboru masz dwie opcje: wylewka cementowa oraz wylewka anhydrytowa. Dla osób niezwiązanych z branżą budowlaną ta druga nazwa może brzmieć co najmniej tajemniczo. Pragniemy w tym miejscu wyjaśnić, kiedy i dlaczego warto zdecydować się na wykonanie droższych wylewek anhydrytowych oraz jakie one mają zalety i przewagę nad wylewkami cementowymi.

Masz instalację ogrzewania podłogowego? Postaw na wylewki anhydrytowe

W coraz większej liczbie domów i mieszkań stosuje się ogrzewanie podłogowe. W odróżnieniu od klasycznych kaloryferów jest to znacznie wydajniejszy i przyjaźniejszy dla naszego zdrowia sposób ogrzewania pomieszczeń. Podłogi mają bardzo duża bezwładność termiczną, co oznacza, że długo się nagrzewają, ale równie długo oddają swoje ciepło. Stawiając na nowoczesne anhydrytowe wylewki w ogrzewaniu podłogowym, wydajność ich działania poprawi się aż o 20 procent w stosunku do wylewki cementowej. Wylewka anhydrytowa nagrzewa się znacznie szybciej, a sama jakość jej wykonania jest nieporównywalnie wyższa, niż tradycyjnych wylewek cementowych. W przypadku wylewki cementowej zachodzi również konieczność ich dłuższego wygrzewania, a one same nie do końca dobrze współpracują z ogrzewaniem podłogowym.

Wylewka cementowa czy wylewka samopoziomująca anhydrytowa?

Jeśli czynnik ekonomiczny związany z efektywnym ogrzewaniem swojego domu nie do końca do ciebie przemawia, to dobrym argumentem może być znacznie krótszy czas, potrzebny na wykonanie wylewek anhydrytowych. Jest to wylewka samopoziomująca, która ma płynną konsystencję. Pozwala to uzyskać idealne równe, gładkie i proste powierzchnie, bez konieczności ich późniejszego szlifowania. Nie ma także potrzeby przygotowywania w inny sposób wylewki anhydrytowej pod późniejsze układanie na niej podłogi. A jak wygląda kwestia trwałości i wytrzymałości anhydrytu w stosunku do posadzek cementowych? I pod tym względem nie ustępują one jakością i żywotnością. Po całkowitym wyschnięciu posadzka jest bardzo twarda i odporna na jakiekolwiek uszkodzenia mechaniczne. Pod względem czasu potrzebnego na wykonanie posadzek, samo rozlanie wylewki anhydrytowej to zaledwie kilkanaście do kilkudziesięciu minut, zależnie od wielkości pomieszczenia. Oczywiście istnieją również inne zalety wylewki anhydrytowej samopoziomującej, ale o nich będzie można przeczytać w kolejnych artykułach z tej serii.

Zobacz inne artykuły

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *