urządzenie wnętrza

Nowe mieszkanie? Zobacz, jakie są trendy w aranżacji na 2021 rok!

Jak urządzić nowe mieszkanie, aby wpisywało się w najnowsze trendy?

Jeżeli stałeś się niedawno szczęśliwym właścicielem nieruchomości i zastanawiasz się, jaki styl będzie do niej pasować, rozejrzyj się pośród dominujących trendów. Każdego roku projektanci w pierwszym kwartale prezentują swoje propozycje, którymi warto inspirować się podczas samodzielnego urządzania mieszkania czy domu. Poniżej pokrótce przedstawiamy Ci najciekawsze z nich.

Fototapety roślinne – gdy natura wkracza do wnętrza

Człowiek chce przebywać w otoczeniu natury – mieszkańcy wielkich miast mają tę potrzebę najczęściej bardzo niezaspokojoną. Dlatego choćby symbolicznie chcą wprowadzić do swoich domów i mieszkań cząstkę przyrody. Świetnie się do tego nadają wszelkiego typu roślinne dekoracje – fototapety roślinne i plakaty botaniczne. Bardzo ocieplają przestrzeń, budują przyjemny domowy klimat i zagospodarowują puste ściany. Nowe mieszkania, urządzane zgodnie z trendami 2021 roku, będą miały wiele motywów nawiązujących do natury.

Neutralne i uspokajające barwy

Po latach dominacji szarości i bieli w wielu nieruchomościach przyszedł czas na ciepłe beże, odcień terakoty, oliwkowej zieleni i delikatnej żółci. Ciepło, przytulność i spokój, jakie dają te barwy, doskonale pasują do wnętrza. Nowe domy będą obfitowały w tego typu harmonijne akcenty.

Rośliny doniczkowe i trawy w wazonie

W 2021 roku wiele dobrze urządzonych wnętrz będzie udekorowanych trawą pampasową oraz gałązkami bawełny. Te wdzięczne motywy są delikatne i nie przytłaczają wnętrza. Doskonale prezentują się w mieszkaniach na sprzedaż, urządzonych w stylistyce boho. Z kolei sporo ożywienia przynoszą rośliny doniczkowe, które poprawiają jakość powietrza, jakim oddychają domownicy, a także wprowadzają jedyny w swoim rodzaju mikroklimat. Rośliny w modnie urządzonych domach na sprzedaż będą pojawiać się w formie kwiatowych obrazów, wertykalnych ogrodów oraz pojedynczych dekoracji, swobodnie spływających z sufitu.

Motyw plecionki

Ostatnie miesiące, które wielu z nas całkowicie odcięły od świata i zamknęły w domach pokazały, jak ważne jest urządzenie mieszkania zgodnie z własnym gustem i potrzebami. Wnętrze nie musi prezentować się jak to rodem z Instagrama, musi być jednak przytulne i przyjazne mieszkańcom. Stąd też pojawia się popularność motywu plecionki. Można go wprowadzić do wnętrza za sprawą plecionych doniczek, wykonanych z hiacynta wodnego, rattanu czy wikliny. Uwagę przyciągają wełniane, tkane i dziergane pledy oraz koce o dużym splocie.

Meble z duszą i z historią

Do łask w 2021 roku powracają meble, które mają do opowiedzenia niejedną historię. Powstałe lata temu, w okresie innego ustroju i w innych warunkach społeczno-politycznych, przeżyły naszych dziadków i rodziców, by z powodzeniem móc służyć nam. Domy na sprzedaż obfitują w wiele tego typu mebli oraz bibelotów. Co ciekawe, coraz częściej również mieszkania deweloperskie aranżuje się, wykorzystując umeblowanie vintage. W połączeniu z nowoczesnymi elementami wnętrza prezentuje się ono znakomicie.

Zobacz również

 

One Response

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *