balkony prefabrykowane

Zastosowanie balkonów prefabrykowanych w praktyce

Prefabrykowane balkony

Prefabrykaty odgrywają bardzo dużą rolę we współczesnym budownictwie. Idealnym przykładem są tutaj balkony – w budownictwie wielorodzinnym dzięki takim prefabrykatom można znacznie szybciej wykonać inwestycję.

Krótki termin i atrakcyjna cena

W blokach wielorodzinnych jest kilkadziesiąt, czasami kilkaset mieszkań i niemalże każde posiada własny balkon. Przy tak dużej inwestycji o wiele bardziej opłacalne jest stosowanie balkonów prefabrykowanych – pozwala to uniknąć czasochłonnych i kosztownych (angażujących pracę wielu branż) prac mokrych zależnych od warunków pogodowych.

Proces produkcji balkonów nie jest zależny od warunków pogodowych, gdyż odbywa się w zamkniętych halach produkcyjnych, równolegle w trakcie trwania inwestycji. Gotowe prefabrykowane moduły są montowane w wyznaczonych miejscach za pomocą dźwigu i montażystów, bez konieczności szalowania, zbrojenia i wylewania betonu. Montaż może odbywać się bezpośrednio z auta transportowego.

Powyższy proces znacząco przyspiesza realizację inwestycji, a efekt końcowy jest dużo lepszy niż przy tradycyjnym budowaniu balkonów. W obecnych czasach, formy do wykonywania balkonów są wykonywane z najwyższą precyzją i montowane za pomocą łączników termoizolacyjnych, co pozwala uniknąć mostków termicznych. Beton używany do produkcji prefabrykatów jest odporny na działanie warunków atmosferycznych, dobrze znosi zarówno wysokie temperatury, jak i mrozy. Płyta balkonowa może być wykończona dodatkowo powierzchnią antypoślizgową.

 

Jak wyglądają prefabrykowane balkony?

Profesjonalnie przygotowywane prefabrykaty, na przykład z oferty Sienkiewicz.com.pl, są robione według indywidualnego projektu, więc bez problemu da się dopasować formę balkonu do architektury budynku oraz oczekiwań przyszłych lokatorów. Taką metodą można wykonać balkony płaskie, z betonowymi barierami, narożne, z kotwami do montażu balustrady, z gotowymi spadkami dla odprowadzenia nadmiaru wody opadowej. Prefabrykowane balkony mogą być również wyposażone w rynny odprowadzające wodę.

Pod względem jakości i estetyki prefabrykowane gwarantują lepszy efekt końcowy – dobry producent używa wyłącznie betonu wysokiej klasy, a ponieważ balkony są odlewane z jednej formy, wszystkie mają dokładnie takie same wymiary i kształt, co w budownictwie tradycyjnym nie zawsze się udaje.

Prefabrykowany balkon można zamówić także do domu jednorodzinnego, choć w tym przypadku nie ma już co liczyć na tak duże oszczędności, chyba że cały budynek jest stawiany właśnie z takich gotowych betonowych modułów.

Zobacz inne artykuły

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *