fabio viale - klasyczne marmurowe rzeźby wytatuowane

Wydziarane klasyczne starożytne rzeźby. Sztuka więzienna vs klasyka

Wytatuowane starożytne rzeźby wg Fabio Viale

Każdy z nas kojarzy klasyczny kanon rzeźbiarski – Grupę Laookoona, Dianę czy po prostu starożytne popiersia. Ten włoski artysta łamie wszystkie kanony łącząc teraz i wczoraj, sztukę wysoką i tę postrzeganą jako niższą, niektórzy mogliby powiedzieć, że łączy rzeźbiarską klasykę z chuligańskimi dziarami. Zobacz te niezwykłe projekty wytatuowanych rzeźb, które z pewnością są pomysłem oryginalnym.

Fabio Viale i projekt wydziaranych rzeźb

Fabio Viale to włoski artysta, który nie tylko tworzy wspaniałe marmurowe rzeźby, ale także je tatuuje.
Takiego połączenia to niezwykła praktyka, której nigdy wcześniej nie widziano. Jego styl to wyrafinowane, kulturalne, ekscentryczne i niezwykle współczesne podejście do rzeźby historycznej, którą interpretuje bardzo osobistym językiem.

Główną cechą jego marmurowych rzeźb jest to, że nie są one barwione na powierzchni, włoski artysta nie maluje niczego na marmurze, ale używa atramentu, który wnika w materiał w bardzo podobny sposób jak tatuaże wnikające w ludzką skórę.

Połączenie marmuru, klasycyzmu i tatuaży to wybór kilkakrotnie powtarzany w pracach Fabio Viale.
Niezwykła technika, wykorzystująca porowatość marmuru, sprawia, że kolor wnika na wylot. Nietypowe połączenie, które budzi zdumienie i zdziwienie, gdzie historia rzeźby łączy się ze współczesnymi tatuażami, często postrzeganymi w negatywny sposób.

Kontrast marmuru z symbolami więziennymi

Jego tatuaże tworzą dialog między klasyczną ikonografią a Rosją. W rzeczywistości artysta zdecydował się przedstawić na rzeźbach tatuaże często używane przez więźniów, które ma bardzo złożone znaczenie i kod. Celem jest opowiedzenie historii życia i wzbudzenie strachu, przekazów, które kontrastują z czystością marmuru.

W taki sposób Viale komentuje dobór ikonografii:

Ikonografie należą z jednej strony do historii sztuki i są rozpoznawane jako symboliczne, z drugiej są również kontemplowane w świecie tatuażu. Nie dotyczy to „tatuażu dekoracyjnego”, ale raczej „tatuażu przestępczego”, nasyconego symbolami i przedstawieniami wywodzącymi się z artystycznej wyobraźni. To spotkanie życia i śmierci, sacrum i profanum. To połączenie między tymi kontrastami, która tworzy energię: uprzedzenie, jakie mamy o klasycznym pięknie i twardość tkwiąca w pewnym typie kryminalnego tatuażu. Celem było wywołania westchnienia i zdumienia.

Prace Fabio Viale

Jak Viale tatuuje marmur?

Decydując się na wytatuowanie marmuru, artysta zdał sobie sprawę, że bardzo ważne jest, aby go nie malować, ale aby kolor wnikał w odpowiednią dla tego materiału porowatość. Tylko w ten sposób w najbardziej realistyczny sposób mógł osiągnąć efekt tatuażu na ludzkiej skórze. eksperymentowanie z kolorami i powierzchniami: to był początek, który doprowadził do mądrego połączenia tekstury i chemii kolorów. W podejściu do tego projektu, Viale musiał współpracować z chemikami, aby uzyskać optymalny efekt. Każdy naturalny materiał ma osobowość i związane z nim trudności. stanowi to dla mnie wyzwanie.

Zobacz, spodoba Ci się

Źródło zdjęć: www.fabioviale.it

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *