sypialnia skandynawska

Jak urządzić stylową sypialnię w stylu skandynawskim?

Sypialnia w stylu skandynawskim

Sypialnia – miejsce, które przy zawrotnym tempie życia zyskuje na znaczeniu. Dobrym wyborem, jeśli chodzi o styl przewodni do sypialni, która z założenia ma być i funkcjonalna, i sprzyjać efektywnemu odpoczynkowi, jest styl skandynawski. Sprawdźcie, co musicie wiedzieć na temat urządzania sypialni w duchu scandi!

Kolor ścian w sypialni skandynawskiej

Przymierzając się do prac malarskich w sypialni, trzeba mieć na uwadze, że styl skandynawski oscyluje wokół jasnych i neutralnych kolorów. Dlatego też pomalowanie sypialni na kolor biały będzie z całym przekonaniem dobrą decyzją. Biel jest barwą, bez której w zasadzie nie możemy mówić o wnętrzu scandi. Na dodatek stanowi najprostszy i najskuteczniejszy sposób na optyczne powiększenie czy też rozjaśnienie wnętrza. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza jeżeli naszą sypialnię charakteryzuje niewielki metraż.

Drugą propozycją kolorystyczną do sypialni skandynawskiej jest kolor szary. Z tą barwą doskonale współgra wymieniona wyżej biel, jak również naturalne elementy, których we wnętrzu scandi nie może przecież zabraknąć – o czym za chwilę. Jeśli więc biel na ścianach sypialni scandi wydaje Ci się zbyt banalna, chcesz, by aranżacja była nieco bardziej wyrazista, to postaw na szarość. Jej odcieni jest naprawdę wiele – od bardzo jasnych, aż po te zdecydowanie nasycone.

 

Materiały wykończeniowe do sypialni skandynawskiej

Choć sypialnia skandynawska co do zasady powinna być minimalistyczna i nieco surowa, to naturalne materiały, które są w niej zdecydowanie mile widziane, pozwalają nadać jej cieplejszy charakter. Mowa tu przede wszystkim o drewnie, które jest wprost obowiązkowe jako materiał podłogowy. Nie tylko ociepla wnętrze, ale i nadaje mu przytulności, której de facto każda sypialnia potrzebuje. Do sypialni skandynawskiej oprócz drewna warto wprowadzić cegłę dekoracyjną, ale nie taką, którą możemy kupić w każdym markecie budowlanym. Biorąc pod uwagę fakt, że skandynawski design stawia wyłącznie na wysokiej jakości materiały, powinniśmy się zainteresować naturalnymi cegiełkami (tzw. cięta cegła czy płytki ze starej cegły).

Oświetlenie w sypialni skandynawskiej

We wnętrzu skandynawskim odpowiednie oświetlenie odgrywa bardzo ważną rolę. Decydując się na ten styl aranżacyjny, wiedz, że na zakupie jednego – głównego oświetlenia się nie skończy. Skandynawski design zakłada, że wnętrze powinno być maksymalnie doświetlone. Dlatego też lampy stojące czy kinkiety ścienne – umieszczone przy łóżku – także powinny znaleźć się na Twojej liście zakupowej. Jakich produktów zatem szukać? Zwróć uwagę na artykuły o prostej, minimalistycznej formie, wykonane z metalu, szkła, drewna czy rattanu. Skandynawskie lampy często są otwarte, a wszystko po to, by dawały jak najwięcej światła. Dobrym przykładem są druciane klosze odsłaniające żarówkę czy kinkiety z odsłoniętą żarówką Edisona.

Zobacz inne artykuły

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *