Lampy stojące do salonu

Lampy stojące do salonu

Lampy w salonie

Urządzanie domu jest bardzo czasochłonnym i trudnym zadaniem. Musi podjąć wiele ważnych decyzji. Trzeba też pamiętać o tym, że wnętrza powinny być spójne i pasować do siebie. Bardzo ważnym aspektem w urządzaniu pomieszczeń jest oświetlenie. Wybór lamp do mieszkania i domu nie jest prostym zadaniem. Warto poświęcić tej czynności więcej czasu, jest bowiem wiele aspektów, które zadecydują o tym, jakiej jakości oświetlenie będziemy mieć we wnętrzach. Planowanie trzeba rozpocząć od rozmieszczenia lamp. Światła nie może być ani za dużo ani za mało.

 

Nowoczesne oświetlenie do salonu

Dobór odpowiednich lamp do danego pomieszczenia jest trudny. Z jakich lamp możemy skorzystać, urządzając salon?

  • lampa wisząca- bardzo popularny wybór, jeżeli chodzi o salon. Lampa wisząca zwykle oświetla dane miejsce i nie daje mocnego światła. Świetnie pasuje do każdego stylu pomieszczenia. Lampa może być w zwariowanych kolorach lub utrzymana w klasycznych odcieniach bieli i złota- lampa  biało złota.
  • lampy ideal lux– znajdziemy je zarówno w formie wiszącej, jak i w formie kinkietów. Ozdobione kryształkami idealnie sprawdzą się w stylu glamour.
  • plafony na ścianę– świetnie sprawdzą się w małych pomieszczeniach. Przylegają do ściany, dzięki czemu optycznie powiększają pomieszczenie.
  • żyrandol- podobnie jak lampa wisząca przymocowany montowany jest do sufitu. Żyrandol oświetla całe pomieszczenie.
  • kinkiet- mocowany do bocznej ściany. Wspomaga główne oświetlenie.
  • lampa led- zazwyczaj mało widoczna. Stosujemy ją jako doświetlenie obrazu, ważnego elementu lub sufit. Ledy, są energooszczędne.

 

Lampy stojące do salonu

Lampy podłogowe, są najczęściej wybierane do salonu. Podłogowe lampy zapewniają dodatkowe światło, ale nigdy nie, są jego głównym źródłem. Najnowsze, designerskie propozycje projektantów oświetlenia idealnie sprawdzają się w większych przestrzeniach, gdzie lampa może zostać wyeksponowana. Lampę podłogową możemy zakupić w wielu wariantach stylistycznych i kolorystycznych. Możemy poszaleć z jej kształtem i kolorem. Lampa podłogowa ma przede wszystkim przyciągać wzrok, intrygować, zwracać uwagę na konkretny punkt w salonie. Nowoczesne lampy stojące zawierają podstawę, którą można wsunąć pod sofę.

Lampa podłogowa jest niezwykle funkcjonalna. W łatwy sposób możemy ją przestawić i nakierować strumień światła w miejsce, gdzie potrzebujemy więcej światła. Wybierz lampę odpowiednią do swojego wystroju. Możemy stosować je bez dodatkowej lampy, wtedy uzyskamy delikatne światło i przytulną atmosferę.

Warto poświęcić trochę czasu na odpowiedni dobór lamp. Jest to bardzo ważny element w każdym pomieszczeniu. Na rynku mamy ogromny asortyment lamp i każdy znajdzie coś dla siebie.

Zobacz inne artykuły

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *