szlifowanie betonu

Maszyna do szlifowania betonu – jak to działa, jaka wybrać?

Szlifowanie betonu – maszyna

Szlifowanie betonowej posadzki wymaga użycia odpowiednich narzędzi, wśród których najefektywniejszymi są specjalne maszyny do szlifowania. Które z nich są najlepsze i czym kierować się przy ich wyborze?

Szlifowanie posadzki betonowej – podstawowe informacje 

Wykonywane najczęściej w czasie remontów szlifowanie posadzki betonowej jest niekiedy koniecznością wynikającą ze znacznych nierówności na jej powierzchni. Niweluje ono nabyte uszkodzenia podłoża, wyrównuje je i przywraca podłodze pierwotną, gładką strukturę. Dotyczy to zarówno nawierzchni w wielkich halach przemysłowych, jak i w pomieszczeniach mieszkalnych.

Jak szlifować betonową posadzkę i czym to robić? W przypadku, kiedy praca będzie odbywała się na niewielkiej nawierzchni w domu, a nierówności nie są zbyt duże, można pokusić się o wykorzystanie obsługiwanych manualnie narzędzi takich jak szlifierki i frezarki mechaniczne czy ręczne szlifierki kątowe.

A jakich narzędzi użyć, jeśli nierówności i obszar nawierzchni są większe? W tym wypadku warto zainwestować w maszynę do szlifowania betonu. Warto jednak kupić najbardziej odpowiednią i dostosowaną do własnych potrzeb. Czym zatem kierować się przy wyborze najlepszej maszyny do szlifowania? 

Sprawdź na stronie https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/szlifierki-do-posadzek/.

Jaką maszynę do szlifowania betonu wybrać?

Oto cechy maszyny do szlifowania, które należy wziąć pod uwagę, wybierając konkretny model:

  • Moc – jej optymalna wartość dla maszyn do szlifowania przeznaczonych do domowego użytku to najczęściej 1,4 kW. W przypadku bardziej zaawansowanych urządzeń jest ona większa,
  • Prędkość obrotowa – im szybsza, tym efektywność pracy narzędzia jest większa. Z drugiej strony maszyny o największej prędkości obrotowej powodują większe obciążenie dla mechanizmu, dlatego powinny być wybierane jedynie do twardych rodzajów betonu,
  • Posiadanie zabezpieczenia przeciwpyłowego – generowanie dużej ilości pyłu to niestety nieodłączny element szlifowania betonowych posadzek. Część maszyn do szlifowania posiada jednak specjalne systemy odsysania pyłu, które są bardzo pomocne w pracy,
  • Wielkość tarczy ściernej (stopy) – powinna być ona dostosowana do wielkości powierzchni. W przypadku mniej wymagających prac nie warto kupować maszyn wyposażonych w bardzo duże tarcze, ponieważ większy ciężar narzędzia może utrudniać jego obsługę.

Zobacz inne artykuły

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *