wideodomofon eltrox

Zakup domofonu – poznaj najpopularniejsze rodzaje

Domofony

Domofony to podstawowe wyposażenie domu i mieszkania gwarantujące poczucie bezpieczeństwa domownikom. Na rynku dostępnych jest wiele modeli urządzeń, które różnią się od siebie budową oraz możliwościami. Nie wiesz, co wybrać? Przeczytaj artykuł i sprawdź, jaki typ domofonu spełni Twoje oczekiwania.

Rynek bogaty w domofony

Z racji tego, że domofony od wielu lat znajdują zastosowanie zarówno w blokach mieszkalnych, jak i domach jednorodzinnych, rynek tych urządzeń jest naprawdę bogaty. Obecnie w sprzedaży dostępnych jest wiele rodzajów domofonów, które sprawdzą się w każdych warunkach i spełnią wymagania każdego klienta – zarówno pod względem funkcjonalności, jak i estetyki. Do najpopularniejszych modeli zaliczyć można: domofony przewodowe i bezprzewodowe oraz wideodomofony (domofony z funkcją wideo).

Domofony przewodowe

Jest to najprostszy rodzaj domofonów umożliwiający swobodną rozmowę pomiędzy domownikiem a odwiedzającym. Modele przewodowe są skonstruowane z unifonu (słuchawki) oraz kasety zewnętrznej, która montowana jest np. przy furtce lub bramie. Elementy urządzeń połączone są mocnym, dwużyłowym kablem, przez który odbywa się komunikacja. Jest to rozwiązanie dosyć tanie (w porównaniu np. do domofonów bezprzewodowych). Trzeba jednak pamiętać, że podczas rozmowy mogą wystąpić zakłócenia spowodowane m.in. złymi warunkami pogodowymi.

Domofony bezprzewodowe

Domofon bezprzewodowy przypomina z budowy przewodowe odpowiedniki – z tą różnicą jednak, że w tym wypadku komunikacja odbywa się drogą radiową, a nie za pomocą okablowania. Dzięki temu sterowanie ryglem elektromagnetycznym przebiega całkowicie bezprzewodowo. Domofony te są przede wszystkim rozwiązaniem wygodnym – posiadają one dosyć duży zasięg działania, dzięki czemu umożliwiają otwarcie bramki lub drzwi z dowolnego miejsca w domu, przez co świetnie sprawdzą się zarówno w małych, jak i dużych domach jednorodzinnych. Polecane są również do użytku tam, gdzie przeprowadzenie instalacji kablowej jest problematyczne np. w budynkach wielopoziomowych.

Domofony z kamerą, czyli wideodomofony

Modele te stanowią najbardziej rozbudowany i najnowocześniejszy typ domofonów. Wideofony w odróżnieniu od tradycyjnych urządzeń wyposażone są w wyświetlacz oraz kamerę. Umożliwia to jeszcze dokładniejszą identyfikację osób odwiedzających, co przekłada się na większe bezpieczeństwo domowników. Oprócz standardowych funkcji, które umożliwiają komunikację na linii domownik-gość, wideodomofony są w stanie również rejestrować obraz. Dzięki swoim możliwościom i wygodzie użytku polecane są do użytku w domach, w których przebywają m.in. osoby starsze oraz małe dzieci.

Co więc wybrać?

Zakup domofonu powinien być oparty przede wszystkim o własne preferencje. Modele przewodowe to opcja dla każdego, komu zależy na prostocie i oszczędności pieniędzy. Domofony bezprzewodowe z kolei polecane są osobom, dla których liczy się mobilność i wygoda użytku. Jeżeli jednak zależy Ci na maksymalnym bezpieczeństwu, postaw na wideodomofony, dzięki którym nie umknie Ci żaden szczegół podczas rozmowy z odwiedzającym. Wszystkie wyżej wymienione modele znajdziesz na stronie https://www.eltrox.pl/.

Related Posts

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *