jak-udekorowac-lozko-w-sypialni

Jak udekorować łóżko w sypialni?

Dekoracja łóżka w sypialni

Widząc pościelone łóżko od razu mamy ochotę pozwolić sobie na małą drzemkę w ciepłym otoczeniu. Miękkie materiały ułożone w odpowiedniej kompozycji tworzą iście przytulną atmosferę, której wręcz nie można się oprzeć. Przeczytaj, jak udekorować łóżko w sypialni i zobacz, w jaki sposób zwykły pokój stanie się prawdziwą oazą wypoczynkową.

Przytulne gniazdko

Łóżko, które zawiera jedynie niezbędne elementy, takie jak pościel, spełnia warunki konieczne do dobrego, nocnego wypoczynku. Zastanówmy się jednak, czy takie łóżko zachęca do zanurzenia się w miękkich materiałach i otulenia się ciepłem? Przystrojone sypialnie potrafią wpłynąć kojąco na nastrój, wewnętrznie wyciszyć oraz przygotować nas do snu. Odpowiednia atmosfera jest kluczem do wypoczynku. Do uzyskania harmonijnego klimatu potrzebujesz kilku dodatków tekstylnych. Przede wszystkim zadbaj o poduszki dekoracyjne, które podkreślą styl sypialni. Nie bój się zaszaleć i pamiętaj, że im więcej, tym lepiej! Wybierz różne kształty oraz rozmiary poszewek i zacznij je układać od większych do najmniejszych. Pamiętaj zwłaszcza o podstawie, którą  będzie stanowiła narzuta na łóżko sypialniane. Właśnie ona podkreśli skrzętny, a nawet misterny charakter kompozycji. Jednak, aby całość nie prezentowała się nazbyt surowo, warto wzbogacić przytulną kompozycję o puchate koce.

Harmonia zamiast chaosu

W wyborze odpowiednich tekstyliów do sypialni należy kierować się konkretnym motywem przewodnim. Już wiesz, od czego zacząć – narzuty na łóżko to nasza podstawa, która musi być idealnie dopasowana do otoczenia. W zależności od dominującego motywu, dobierz je według materiału, wzoru lub koloru. Pod powyższym linkiem znajdziesz wszystkie, gotowe  propozycje w różnych rozmiarach, nie zapomnij, że nakrycie powinno w pełni zakryć pościel. Z kolei, jeśli chodzi o poduszki ozdobne, zacznij od najbardziej neutralnych odcieni i gdy będziesz mieć wrażenie, że kompozycja jest dokończona, dodaj kolor! Wystarczy naprawdę kilka akcentów z dominującej palety barw, aby podkreślić spójną aranżację. Koce staraj się jak najbardziej zróżnicować pod względem tkanin i ułożenia. Przewieś koc lekko z jednego rogu, niech kolejny znajdzie się w okolicy poduszek i dopiero dwa większe ułóż równo na narzucie. Puść wodze wyobraźni i baw się swoją kompozycją. Każdego dnia spróbuj wprowadzić lekką zmianę, aż odnajdziesz konfigurację idealną.

jak-udekorowac-lozko-w-sypialni

Jak udekorować łóżko w sypialni? – YourHomeStory.com.pl

 

Bądź na bieżąco!

Pozwól, aby poza wskazówkami z artykułu, poprowadził Cię własny styl i intuicja, a uzyskasz zniewalającą aranżację. Przedmioty użytku codziennego, którymi się otaczamy, powinny wprowadzać nas w dobry nastrój, tak aby dom był miejscem, do którego chce się wracać. Nie zapomnij wypełnić pozostałych pomieszczeń przytulnymi dodatkami. Kolejny koc na kanapę to zawsze dobry pomysł! Na stronę YourHomeStory.com.pl zawsze możesz wrócić po mięciutkie tekstylia, najnowsze trendy i oryginalne dodatki do mieszkania. Zajrzyj tu raz na jakiś czas, aby Twoja sypialnia nigdy nie straciła uroku.

Zobacz inne artykuły

 

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *