budowa domu bez pozwolenia

Budowa domu będzie droższa – sprawdź przykładowe koszty i projekty optymalizujące nakłady na budowę

Budowa domu będzie droższa

Niestety koszty budowy domu rosną nieustannie od kilku lat, a materiały budowlane są coraz droższe. Właśnie dlatego wiele osób zastanawia się nad tym, jak zoptymalizować koszty budowy domu i co zrobić, aby zmniejszyć obciążenia finansowe. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać, aby koszt budowy domu był niższy.

Dlaczego koszty budowy domu rosną?

Wzrost kosztów budowy domu wiąże się z wieloma aspektami. Przede wszystkim jest to związane z inflacją, która dotyka wszystkie branże. Po drugie rosną same koszty materiałów budowlanych, a to przekłada się na ogólny wzrost cen nieruchomości. Dodatkowo spore znaczenie ma dosyć duży koszt różnego rodzaju usług, czego konsekwencją są droższe ceny podawane przez ekipy budowlane. Do tego dochodzą rosnące ceny działek i gotowych nieruchomości. Właśnie dlatego coraz więcej osób decyduje się na zoptymalizowanie kosztów budowy i wybór takich projektów, które pozwolą na zbudowanie stosunkowo tanich nieruchomości lub przynajmniej energooszczędnych.

Obecnie średni koszt budowy domu o powierzchni od 100 m² do 140 m² wynosi od 330 do 630 tysięcy złotych, w zależności od metod budowy, a także wykorzystanych materiałów. Więcej na ten temat można znaleźć w artykule: Budowa domu 100 m² a 140 m² – zestawienie kosztów i cen budowy

Jak zoptymalizować nakłady na budowę? Przykładowe projekty

Inwestorzy zastanawiają się nad tym, co zrobić, aby budowa była tańsza, a samo użytkowanie domu nie obciążało aż tak funduszy. Sprawdź projekty domów energooszczędnych.

4 Pory Roku

Projekt 4 Pory Roku to dom o powierzchni około 125 metrów kwadratowych, parterowy. W części dziennej znajduje się salon z jadalnią i kuchnia, a w wieczorowej 4 pokoje i dwie łazienki. Do tego dochodzi kotłownia i garaż dwustanowiskowy.

Projekt domu 4 pory roku

Akord

Kolejny projekt to Akord, czyli dom o powierzchni 131 metrów kwadratowych. Na dole znajduje się salon z jadalnią, kuchnia i WC, a na górze cztery pokoje, garderoba i dwie łazienki.

Projekt domu Akord

Alaska III

Ostatni projekt domu energooszczędnego to Alaska III, o powierzchni 99 metrów kwadratowych. Prosty układ i niewielkie wymiary domu to ogromne zalety tego projektu. Na parterze znajduje się salon z jadalnią, kuchnia i WC. Z kolei na piętrze są trzy pokoje i łazienka.

projekt domu alaska

 

Zobacz inne artykuły

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *