minikafary - profi partner

Mini kafary. Czym różnią się modele dostępne w ofercie Profi Partner?

Mini kafary

Palownice, zwane również mini kafarami, to niezwykle praktyczne urządzenia umożliwiające wbijanie elementów w grunt. Sprawdzają się w wielu zastosowaniach – od grodzenia działek po prace przy instalowaniu fotowoltaiki. Dzięki niewielkiej masie są poręczne i łatwe w transporcie, a do ich obsługi wystarczy jedna osoba.

Mini kafary. Czym są i do czego służą?

Palownice to poręczne urządzenia, które umożliwiają wbijanie elementów z drewna, metalu lub tworzyw sztucznych w grunt. Działanie tych maszyn jest proste – pracują na zasadzie przekładni korbowej z bijakiem skonstruowanym ze stali wysokiej jakości. Bijak zamocowany na końcu przekładni przekazuje moc na wbijany element. Urządzenia te sprawdzają się przy grodzeniu działek, pól oraz wybiegów dla koni, jak również przy montażu instalacji fotowoltaicznych. Są też przydatne podczas przygotowywania ogrodzeń tymczasowych na potrzeby koncertów, targów czy festiwali.

Jak obsługiwać minikafary?

Palownice wyposażone są w napęd spalinowy, dzięki czemu można je w łatwy sposób wykorzystywać podczas prac terenowych w miejscach pozbawionych dostępu do sieci elektrycznej. Dzięki niewielkiej masie (ok. 25 kg) do ich obsługi wystarcza jedna osoba, a transport urządzenia z miejsca na miejsce jest niezwykle łatwy. Dzięki intuicyjnej, nieskomplikowanej konstrukcji korzystanie z tych maszyn nie wymaga długotrwałego przygotowania.

Czym się kierować przy wyborze urządzenia?

Warto zwrócić uwagę na podstawowe parametry, takie jak energia i częstotliwość udaru, ergonomia oraz efektywność prowadzonych prac. Istotny jest również komfort – np. wyposażenie urządzenia w amortyzowane uchwyty.

Mini kafary w ofercie Profi Partner

W ofercie Profi Partner aktualnie dostępne są trzy modele palownic – MK-120, DPD-100 i DPD-120. Poniżej znajduje się krótki opis ich głównych funkcji i zalet.

Mini kafary MK-120

Model MK-120 to urządzenie przeznaczone do specjalnych zastosowań, które wprowadziliśmy do oferty w 2021 r. Palownica ta wyposażona jest w technologię S-Plate umożliwiającą wbijanie elementów do średnicy 120 mm. Rozwiązanie to opiera się na innowacyjnej budowie elementu udarowego, dzięki której nie trzeba stosować różnego rodzaju adapterów. Urządzenie współpracuje z wszystkimi rodzajami ceowników, również tymi wykorzystywanymi w fotowoltaice (o rozmiarze 100 × 50 mm).

Palownice DPD-100

Model DPD-100 jest obecny na polskim rynku od 2018 r. i zdążył przekonać do siebie szerokie grono profesjonalistów. Mini kafary DPD-100 stosuje się do wbijania elementów z drewna, stali oraz tworzywa o maksymalnej średnicy 100 mm. Można je doposażyć w adaptery o różnej średnicy – mogą wówczas pracować również z elementami o średnicy 120 mm. Palownice DPD-100 pracują z częstotliwością udaru 820-1200 uderzeń na minutę.

Mini kafary DPD-120

Maszyny DPD-120 to niezwykle wszechstronne urządzenia, które w odróżnieniu od innych modeli oferowane są z trzema rodzajami silników do wyboru. W porównaniu do modelu DPD-100, urządzenie DPD-120 ma zmodyfikowaną budowę i standardowo wyposażone jest w adapter 120 mm. Dodatkowo ma większą masę (4 kg), co ma znaczenie przy pracy z cięższymi elementami. Mini kafary DPD-120 doskonale sprawdzają się przy wbijaniu elementów z metalu, drewna i kompozytów do średnicy 120 mm i pracują z częstotliwością udaru 900 – 1300 uderzeń na minutę. Dodatkowo palownica ta wyposażona jest w zintegrowaną przepustnicę oraz system start/stop.

Zachęcamy, aby przed zakupem mini kafara skonsultować się z doświadczonymi ekspertami Profi Partner. Pomogą oni dobrać odpowiednie urządzenie pod kątem specyfiki prowadzonych prac – to gwarancja satysfakcji z zakupu i właściwie wydanych pieniędzy. Zapraszamy na prezentację urządzeń do naszego warszawskiego salonu przy ul. Posag 7 Panien 6.

Zobacz inne artykułu

Dodaj komentarz!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.