automatyczna wylewka

Jak przyspieszyć czas budowy? Postaw na automatyczną wylewkę

Automatyczna wylewka

Nieważne czy jesteś prywatnym inwestorem, deweloperem, czy sam stawiasz swój pierwszy dom. W każdym przypadku przemyślane, nowoczesne technologie oraz automatyzacja procesów pozwolą uniknąć opóźnień na budowie. A, jak wiadomo, obsunięcia terminów mogą oznaczać zwiększenie kosztów realizacji. Jednym z etapów, który często zajmuje więcej czasu niż planowano, jest wylewka. Rozwiązaniem, które pomoże przyspieszyć tempo prac, jest mobilny mieszalnik z pompą do wylewu jastrychu.

Czym są wylewki jastrychowe?

Jastrych jest rodzajem podkładu podłogowego, który wyrównuje podłoże przed ułożeniem płytek, paneli, wykładzin czy innego rodzaju warstwy wierzchniej. Chociaż jest niewidoczny dla oka, pełni istotną funkcję. Od niego zależy komfort zakładania i użytkowania podłogi, efektywność ogrzewania podłogowego, izolacja termiczna i akustyczna, trwałość systemu podłogowego oraz łączna grubość warstw podłogowych. Układa się go na betonowej płycie lub stropach. Najczęściej stosowany jest we wnętrzach – w domach, garażach, piwnicach czy pomieszczeniach biurowych.

Zalety płynnej, anhydrytowej wylewki

Podczas budowy lub remontu można zastosować materiał w postaci płynnej, który jest wygodny w użyciu oraz który może być przygotowany w specjalnych, automatycznych mieszalnikach. Płynne jastrychy są stosunkowo nowym wynalazkiem i stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych mieszanek. Stosuje się je coraz częściej, ponieważ można je kłaść znacznie cieńszymi warstwami i szybciej niż tradycyjne jastrychy.

Rozlewny jastrych anhydrytowy jest idealny do ogrzewania podłogowego, ponieważ dokładnie otula rury. Brak pustych przestrzeni oznacza większą przewodność, umożliwiając równomierne rozpraszanie ciepła w jastrychu. Ten rodzaj wylewki jest szybkoschnący i samopoziomujący, ponieważ ze względu na lekką konsystencję samoczynnie wyrównuje się do powierzchni pod spodem.

 

Jak działa automatyczny system produkcji mieszanek jastrychowych

Jastrych płynny może być dostarczany na plac budowy i pompowany bezpośrednio na powierzchnię. Służą do tego nowoczesne, mobilne mieszalniki. Sprzęt posiada węże i pompę ślimakową, przez którą wylewany jest materiał. Ta technologia znacznie przyspiesza czas wylewki oraz usprawnia pracę aplikatorów.

Urządzenia Bosta Transmix, czyli ciężarówki z mieszalnikiem, pozwalają na przygotowanie wysokiej jakości mieszanek o wymaganych parametrach. Cały proces jest w pełni zautomatyzowany, a wśród jego korzyści warto wymienić:

  • krótszy czas maszynowej wylewki – zaledwie 90 min na każde 100 m2 powierzchni,
  • automatyczną produkcję potrzebnej ilości materiału bezpośrednio na budowie,
  • brak ograniczeń logistycznych,
  • szybkie, wydajne i precyzyjne pokrycie podłogi,
  • wysoki komfort pracy dla firmy wykonawczej i klienta,
  • zachowanie czystości na placu budowlanym (brak zbędnych materiałów i odpadów po zakończeniu prac).

Najnowocześniejsze mieszalniki Bosta-Transmix umożliwiają przygotowanie materiału oraz wykonywanie anhydrytowych wylewek podłogowych. Wysokiej jakości mieszanki zapewniają dużą wytrzymałość nawet przy płytkich warstwach oraz gwarantują lepsze parametry termiczne.

Zobacz inne artykuły

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *