wiercenie w betonie - wiertła

Jak przygotować się do wiercenia w betonie? Niezbędne narzędzia i wyposażenie

Wiercenie w betonie

Aby wiercenie w betonie było efektywne i bezpieczne, trzeba się do niego odpowiednio przygotować. Należy wyposażyć się w odpowiedniej klasy wiertarkę i zestaw wierteł udarowych, dzięki którym prace przebiegną w sprawny sposób. Nie można zapomnieć o ochronie osobistej – okularach chroniących oczy przed zapyleniem i uszkodzeniem oraz nausznikach chroniących słuch. Warto przygotować również odkurzacz, który odciągnie urobek i zminimalizuje zapylenie pomieszczenia.

Przy zakupie wiertarki udarowej należy zwrócić uwagę na następujące funkcje:

  • zmienna prędkość,
  • możliwość wyłączenia udaru,
  • ustawianie głębokości,
  • moc.

Oferta rynkowa jest szeroka – można wybierać spośród urządzeń o różnych cenach i parametrach. Doświadczenie profesjonalistów wskazuje, że warto zdecydować się na zakup sprzętu wysokiej jakości, gwarantującego szybki i bezpieczny postęp prac. Eksperci Profi Partner szczególnie polecają ofertę sprawdzonych, renomowanych firm, takich jak Bosch czy Milwaukee.

Po zakupieniu odpowiedniej wiertarki należy wybrać właściwe wiertło do betonu.

Na rynku dostępne są trzy rodzaje wierteł, które różnią się konstrukcją uchwytu:

  • Wiertło cylindryczne. Jest ono wyposażone w uchwyt cylindryczny uniemożliwiający jego obrót w uchwycie wiertarki, a spiralne rowki ułatwiają usuwanie urobku.
  • Wiertło do betonu z uchwytem SDS-plus o średnicy 10 mm. Jego nazwa wywodzi się języka niemieckiego (Spannen durch System, czyli mocowanie systemowe), mocowanie jest szybkie i nie wymaga zastosowania narzędzi, co znacznie ułatwia i przyspiesza pracę. Przykładem takiego wiertła jest Power LS Plus niemieckiej marki Hawera, które służy do pracy w twardym betonie, żelbecie, murze i granicie.
  • Wiertło do betonu z uchwytem SDS-max. Jest ono przeznaczone dla profesjonalistów wykonujących ciężkie prace budowlane. Średnica uchwytu wynosi 18 mm. Przykładem takiego wiertła jest model Power LSP max do betonu i betonu zbrojonego.

Potrzebujesz porady w doborze wiertarki i wiertła, które będzie najlepiej dostosowane do profilu prowadzonych przez Ciebie prac? Chcesz skonsultować się z doświadczonymi ekspertami? Zapraszamy do kontaktu z działem sprzedaży Profi Partner. Nasi specjaliści zarekomendują najbardziej praktyczne rozwiązania w najlepszej cenie. Odwiedź nasz salon firmowy w Warszawie (Ursus) przy ul. Posag 7 Panien 6.

Zobacz inne artykuły

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *