Najdroższa działka na świecie

Myślałeś, że drogie działki są w Warszawie? ile kosztowała najdroższa działka na świecie?

Najdroższa działka na świecie

Najdroższa działka na świecie została kupiona w Hongkongu. Ogromna cena jaką za nią zapłacono została osiągnięta dzięki licytacji. Brało w niej udział 9 stron. Ta, która wygrała zapłaciła za nią…

…10 miliardów złotych za działkę w Hongkongu

Działkę kupił deweloper Henderson pochodzący z Hongkongu. Jej wielkość to 2,88 tysięcy metrów kwadratowych. To powoduje, że jest to najdroższa działka na świecie, za jej metr zapłacono ponad milion dolarów! Obecnie na działce znajduje się kilkupiętrowy parking, ale planuje się zbudować tam niezwykły komercyjny budynek.

Dlaczego tyle kosztowała?

Ze względu na położenie i jej unikalność. Ostatnią działkę sprzedano na tamtym terenie, jeszcze w momencie, kiedy Hongkong należał do Brytyjczyków. Teren ten znajduje się w luksusowej dzielnicy Central. Cena jaką osiągnięto przekroczyła wyliczenia analityków o kilkanaście procent. Z pewnością jest to ogromna inwestycja, jednak bardzo prawdopodobne, że jej wartość będzie rosła i rosła.

A ile kosztuje najdroższa działka w Warszawie?

Wg. przeprowadzonych analiz jest to średnio 700 złotych za metr kwadratowych. Wszystko jednak zależy od wielkości oraz lokalizacji działki. Na śródmieściu działki powyżej 600 metrów kwadratowych to wydatek, lekko, rzędu dwóch milionów złotych. Działki usługowo-handlowe w centrum Warszawy kosztują często powyżej 10 milionów złotych. Jeśli chciałbyś natomiast najmniejszym kosztem zbudować sobie po prostu domek jednorodzinny to musisz przeznaczyć na to przynajmniej 200 tysięcy złotych. Musisz jednak liczyć się z tym, że działka będzie znajdować się w najlepszym wypadku na głębokiej Białołęce.

Zobacz inne artykuły o nieruchoościach

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *