nowoczesne oświetlenie

Czy nowoczesne oświetlenie musi być drogie?

Koszty nowoczesnego oświetlenia

 

Bez odpowiedniego oświetlenia nie jesteśmy w stanie funkcjonować po zmroku, ale samo światło to teraz za mało, liczy się dla nas jakość światła i design lampy. Jeśli dodamy do tego możliwość wyboru barwy światła bardziej przyjaznej dla oczu oraz możliwość oszczędzania na zużywaniu energii elektrycznej – okaże się, że wybór oświetlania będzie dla nas bardzo istotny.

 

Bardzo ważne jest dobranie odpowiedniej lampy do wielkości pomieszczenia – nie powinna być ani za duża, bo jej wielkość może nas przytłoczyć, ani za mała, aby skraje pomieszczenia nie były niedoświetlone. Ilość żarówek, gwint, moc czy strumień światła będą miały dla nas bardzo duże znaczenia, kiedy będziemy ze światła korzystać, najważniejsza jednak będzie barwa światła.

 

Jaką lampę wybrać?

 

Lampy wiszące, sufitowe, reflektory, plafony czy listwy LED – wybór oświetlenia jest coraz większy. Jak w tym gąszczu najlepiej wybrać nowoczesne oświetlenie LED? Lampy LED wewnętrzne czy nowoczesne lampy LEDowe stają się standardem w czasach, kiedy w dużym stopniu kierujemy się komfortem, ale i ochroną środowiska – warto wybrać oświetlenie o odpowiedniej klasie energetycznej. Dla osób nietechnicznych duże znaczenie będzie miała łatwość złożenia lampy. Osoby jeszcze wygodniejsze na pewno zwrócą uwagę na dodatkowe funkcje, takie jak zdalne sterowanie, które pozwoli nam nie tylko na włączenie i wyłączenie światła, ale też na przełączanie trybów jego jasności w najnowocześniejszych modelach. Dla osób ceniących estetykę znaczenie będzie miał oczywiście wygląd lamp. Zastosowanie żarówek LED, ich praktycznie dowolny kształt i rozmiar pozwalają na stworzenie dużo bardziej zróżnicowanych wizualnie lamp, a niektóre z nich można śmiało nazwać dziełami sztuki.

 

Barwa światła a komfort życia

 

Jeśli zdecydowaliśmy się już na lampę, powinniśmy od razu zastanowić się, jaka barwa światła najbardziej nas interesuje. Żarówkę możemy oczywiście zmienić, ale po pierwsze często są dołączone do lampy w zestawie i szkoda byłoby je marnować, po drugie lampy, zwłaszcza te wysokiej jakości, są często dedykowane do konkretnych pomieszczeń, a w zależności od pomieszczeń inna barwa będzie dla nas optymalna. Warto połączyć wygląd i funkcjonalność lampy z jej zastosowaniem. Pamiętaj – chcesz kupić nowy żyrandol? Zainspiruj się aktualnymi trendami wnętrzarskimi. Żółta barwa jest najlepsza do odpoczynku, więc sprawdzi się w lampkach nocnych i w pokoju dziecięcym. Ciepłe światło doskonale sprawdzi się w salonie czy w kuchni jako oświetlenie centralne. Białe światło jest najbardziej uniwersalne i będzie doskonałe w łazience, kuchni, do oświetlenia elewacji czy ogrodu. Jest też najczęściej używane w hotelach i restauracjach. I wreszcie światło zimne – to najlepiej sprawdza się tam, gdzie potrzebujemy największej precyzji – jest doskonałe do makijażu, ponieważ najlepiej oddaje kolory, używa się go w gabinetach kosmetycznych, akwariach, terrariach czy na witrynach sklepowych.

 

Gdzie kupować nowoczesne oświetlenie?

 

Jeżeli decydujemy się na zmianę oświetlenia, zwłaszcza na nowoczesne rozwiązania – warto zajrzeć tu: https://www.galerialimonka.pl/, ten sklep ma nie tylko szeroki asortyment i przekazuje w czytelny sposób informacje o wszystkich parametrach lampy, ale da nam dwuletnią gwarancję i zaoferuje darmową wysyłkę. Na dodatek oświetlenie to tylko część asortymentu sklepu, możemy więc przy okazji wybrać dodatkowe potrzebne nam akcesoria, również takie, które wizualnie będą się doskonale komponowały z wybranym przez nas oświetleniem.

Zobacz inne artykuły

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *