kuchnia z meblami na wymiar

Kuchnia na wymiar czy gotowe zestawy mebli – co wybrać?

Kuchnia na wymiar czy gotowe zestawy mebli – co wybrać?

Kuchnia to wyjątkowe pomieszczenie, w którym spędzamy czasami nawet wiele godzin. Bywa swoistym „sercem” całego domu, a na pewno jest to pomieszczenie, które powinno być funkcjonalne i dobrze wyposażone – tak w meble jak i w sprzęt AGD. Niezależnie od tego czy wybierzesz szafki gotowe, czy może robione na wymiar znajdziesz coś właśnie dla siebie.

Gotowe meble do kuchni

Pomimo popularności mebli na wymiar nadal można wybierać wśród licznych gotowych zestawów kuchennych mebli, na które nie trzeba długo czekać. Wystarczy zatem wymierzyć kuchnię i ustalić, który zestaw będzie do niej odpowiedni. Takie rozwiązania sprawdzają się zwłaszcza w nowym budownictwie, gdzie najczęściej pokoje dzienne łączone są harmonijnie z kuchennym aneksem. Wówczas często „kuchnia”, a dokładnie wspomniany aneks, zajmuje przestrzeń wzdłuż jednej ze ścian. Nie ma wtedy potrzeby dopasowywania szafek np. do specyficznych wnęk kuchennych itp. To właśnie tutaj znakomicie odnajdują się kuchnie gotowe zestawy. Takiego rodzaju meble kuchenne sprawdzają się również wszędzie tam, gdzie kuchnia stanowi pomieszczenie o prostym rzucie, bez dodatkowych wnęk i z nieskomplikowanym rozmieszczeniem instalacji koniecznych do podłączenia podstawowych sprzętów jak choćby piekarnik czy zmywarka. Wówczas łatwo jest zakupić zarówno odpowiedni zestaw, jak i szereg sprzętów AGD wolnostojących z nimi kompatybilnych. To rozwiązanie szybkie i wygodne.

Kuchnia na wymiar – czy zawsze najlepsza?

Kuchnie wykonywane właśnie „na wymiar” swoją popularność zawdzięczają głównie możliwości wykonania nietypowych szafek i elementów dostosowanych do nawet najmniej z pozoru funkcjonalnych wnętrz. Tymczasem po przyjrzeniu się niektórym pomieszczeniom oraz meblom dostępnym w gotowych już zestawach – bywa, że te ostatnie pasują wręcz perfekcyjnie. Są przy tym tańsze niż zestawy przygotowywane na zamówienie i dostarczane niemal „od ręki”. Kuchnia na wymiar stanowi zatem optymalne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie pomieszczenie posiada nietypowe krzywizny, nietypowo usytuowane instalacje (chociaż w przypadku tych ostatnich także można wiele zmodyfikować) itp. Tak wykonane meble są również bardzo dobrym wyborem wtedy, kiedy poszukujesz mebli nietypowych, wykonanych z niestandardowych materiałów lub surowców relatywnie kosztownych, jakich nie stosuje się w produkcji na masową skalę.

Ważne jest jednak aby pamiętać, że w przeciwieństwie do kuchni gotowych, zestawy wykonywane na wymiar to meble, na które trzeba będzie nieco poczekać. Należy zatem przygotować się na kilka etapów, które będą trwały jeszcze zanim producent przystąpi do wykonywania mebli fizycznie. Najpierw pomieszczenie, czyli kuchnia do której meble powstaną, musi zostać dokładnie zmierzone i obejrzane przez osobę, która zajmie się następnie projektem mebli do niego. Następnie – projektant przystępuje do przygotowania wstępnego projektu kuchni na wymiar w wersji 3D, obejmującej także elementy oświetlenia itp. Który z dwóch opisanych wariantów jest najlepszy dla Ciebie? Skonsultuj się z producentem mebli i ustal szczegóły!

Zobacz inne artykuły

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *