Ścienne dekoracje kuchenne

Dekoracje ścienne w kuchni. Poznaj 2 sprawdzone rozwiązania!

Ścienne dekoracje kuchenne

Funkcjonalne zagospodarowanie kuchni wymaga użycia materiałów, które dobrze znoszą różnice temperatur i są odporne na działanie wilgoci. Najczęściej ściany wykładamy płytkami, jednak to nie jedyny sposób na wykończenie tych kuchennych powierzchni. Poznaj dwa modne rozwiązania na dekoracje ścienne w kuchni!

  1. Praktyczne tapety do kuchni
  2. Dekoracje ścienne w kuchni z wykorzystaniem tapety

Ściany w kuchni są narażone na powstawanie trudnych do usunięcia zabrudzeń, tworzących się na skutek rozpryskiwania przygotowywanego jedzenia. Podstawowym kryterium wyboru materiałów na ścianę w kuchni jest więc możliwość zmywania powierzchni z codziennych zabrudzeń bez narażenia ich na uszkodzenie lub blaknięcie.

Praktyczne tapety do kuchni

Obecnie coraz bardziej modne ponownie stają się tapety do kuchni. W niczym nie przypominają one jednak tapet, które znały nasze babcie. Współczesne modele są znacznie wytrzymalsze i odporniejsze na zmywanie, a przy tym pozwalają nie tylko odpowiednio wykończyć, ale również udekorować całe pomieszczenie. Tę drugą funkcję spełniają atrakcyjne wzory kuchenne na fototapecie. Wśród nich znajdują się zarówno popularne motywy kuchenne, jak filiżanki kawy, łyżeczki, owoce i warzywa, ale również wzory uniwersalne, które mogą być zastosowane w innych pomieszczeniach. Dekoracyjną funkcję spełniają także fototapety do kuchni oraz tapety 3D.

Dekoracja ścian w kuchni za pomocą tapety nie jest trudna – z powodzeniem można ją wykonać samodzielnie. Większy problem może sprawić wybór odpowiedniego rodzaju tapety lub jej wzoru. Jeśli nadal nie jesteś przekonany, sprawdź jak pięknie może prezentować się tapeta na ścianie w kuchni w aranżacji bimago.

Dekoracje ścienne w kuchni z wykorzystaniem tapety

Tapeta do kuchni nie musi zajmować całej ściany – można ją położyć jedynie na części powierzchni, a resztę wykończyć za pomocą innego materiału. Tapeta i farba na jednej ścianie? To bardzo dobry pomysł, który obecnie jest wykorzystywany niezwykle często, szczególnie w przypadku, w którym wybór pada na fototapetę kuchenną. Jeśli wybrana fototapeta nie została wykonana na wymiar i nie zajmuje całej ściany, pozostałe, niepokryte tapetą powierzchnie maluje się pasującą kolorystycznie, zmywalną i plamoodporną farbą kuchenną. W ten sposób powstaje praktyczne połączenie, które pozwala utrzymać kuchnię w czystości, a jednocześnie zapewnia idealny i ciekawy wygląd. Dekoracja ścian w kuchni za pomocą tapety i farby to klasyczne połączenie, które sprawdzi się w każdej kuchni, niezależnie od przyjętego stylu aranżacji.

Inne wnętrzarskie artykuły

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *