panele ścienne drewniane

Jak wybrać panele drewniane na ścianę?

Jak wybrać panele drewniane na ścianę?

 

Jednym z najgorętszych trendów wnętrzarskich ostatnich sezonów są panele drewniane zamontowane na ścianie. Nie tylko efektownie się prezentują się wyjątkowo efektownie, ale dodatkowo są wyjątkowo trwałe i odporne na uszkodzenia, dzięki czemu stanowią ozdobę na długie lata. Jak wybrać odpowiednie panele ścienne? Podpowiadamy w tym artykule.

Drewniane panele ścienne – jakie mają zalety?

Drewno od lat zajmuje wysoką pozycję w aranżacjach wnętrz i nic nie wskazuje na to, aby w przyszłości miało się to zmienić. Ten naturalny materiał znajduje uznanie zwłaszcza jako elegancki sposób na wykończenie podłogi. Drewno jest również cenione jako surowiec służący do produkcji wysokiej jakości mebli.

Stosunkowo nowym rozwiązaniem we wnętrzach są natomiast panele drewniane na ścianę. To wyjątkowy trend, który doskonale odnajduje się w nowoczesnych aranżacjach. Panele drewniane na ścianę stanowią piękną dekorację, która wnosi do wnętrza ciepło i naturalny charakter. Najkorzystniej prezentują się w towarzystwie innych elementów wykonanych z drewna, np. parkietu czy mebli.

Panele drewniane na ścianę dają szerokie pole możliwości w zakresie aranżacji. Nieograniczona liczba możliwych konfiguracji pozwala stworzyć unikalne dekoracje na ścianach w swoim domu. Panele mogą posiadać naturalną kolorystykę drewna, ale równie dobrze można je pomalować na dowolne kolory, co zapewnia jeszcze większe możliwości wykończenia ściany.

Jak wybrać panele ścienne?

Ze względu na to, że drewno „pracuje” i może odkształcać się pod wpływem temperatury czy wilgotności powietrza, przy aranżacjach wnętrz polecane są panele ścienne wykonane ze sklejki i wykończenie okleiną drewnianą. Pod względem estetycznym, takie panele niczym się nie różnią od paneli wykonanych w całości z drewna, charakteryzują się za to większą odpornością na wpływ wilgoci czy temperatury. A zatem, wybierając panele drewniane na ścianę, warto zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów zostały wyprodukowane.

Kolejnym ważnym aspektem jest kolorystyka. W odpowiedzi na zróżnicowane oczekiwania klientów, niektórzy producenci zapewniają pełną swobodę w zakresie wyboru koloru paneli ściennych. Jakie kolory najlepiej sprawdzą się we wnętrzu? Dobrym pomysłem są np. panele ścienne białe. Ich szczególną zaletą jest uniwersalny charakter – świetnie komponują się z dowolnymi kolorami, tworząc nieszablonowe kompozycje na ścianie. Doskonałym wyborem są również panele ścienne w kolorze czarnym, które razem z innymi barwami pozwalają tworzyć wiele ciekawych połączeń.

Zobacz inne artykuły

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *