wilgoć w ścianie

Grzyb na ścianie? Czas na osuszanie murów!

Co zrobić z grzybem na ścianie?

Grzyb jest efektem wysokiej wilgoci w murach. Taki stan niesie za sobą wiele zagrożeń dla zdrowia, a nawet życia. Jak się pozbyć problemu?

Podciąganie kapilarne to proces chłonięcia wody przez mury. Sytuacja dotyczy wszystkich rodzajów nieruchomości, a szczególnie tych starszych. Leciwe budynki wznoszono przy użyciu materiałów, których struktura sprzyja wsiąkaniu wody. Powoduje to osłabienie struktury budynku i w przypadku braku działań prewencyjnych, może skutkować nawet zawaleniem. Dlatego pierwsze objawy dużej wilgoci w murach najłatwiej zauważyć w piwnicach w postaci wykwitu pleśni. Już na tym etapie warto podjąć stosowne działania. Co zrobić, aby pozbyć się problemu?

Osuszanie budynków — metody

Przed wyborem metody warto zastanowić się nad tym, skąd w ogóle wilgoć pojawia się w nieruchomości. Fundamenty osadzone w pobliżu zbiorników wodnych lub wysoki poziom wód gruntowych, sprzyjają wchłanianiu wilgoci przez mury. Stopniowo przedostaje się ona najpierw do piwnicy, a później na wyższe kondygnacje. Dlatego czasami po wejściu do komórki lokatorskiej możemy wyczuć charakterystyczny zapach. Najpewniej jest to grzyb na ścianie, czyli tzw. pleśń. Niestety to nie koniec jej drogi. Woda przedostaje się na wyższe poziomy, tworząc idealne środowisko dla powstawania pleśni. Z czasem zaczyna pojawiać się w mieszkaniu i dopiero wówczas przystępujemy do walki.

Do pozbycia się pleśni używa się nagrzewnic, które mają pozbyć się nadmiaru wilgoci. Jest to działanie doraźne i w większości przypadków przynosi poprawę, ale na krótko. Innym sposobem jest użycie substancji chemicznych. Metoda ta ma na celu pozbycie się efektów podciągania kapilarnego, a nie jego samego. W tej sytuacji kolejny raz stosujemy doraźny sposób, który nie przyniesie oczekiwanych rezultatów lub będą one krótkotrwałe. Czasami stosuje się metody inwazyjne, ale nie zawsze stan budynku pozwala na ich użycie. Poza tym, jak sama nazwa wskazuje, może przynieść pewne zniszczenia. Dlatego, gdy pojawi się grzyb na ścianie, warto podjąć zdecydowane działania. Więcej informacji na ten temat, znaleźć można na https://www.aquapol.pl/blog/grzyb-w-domu/.

Osuszanie budynków — jaka jest skuteczna metoda?

System Aquapol to bezinwazyjna metoda, która skutecznie pozbędzie się wilgoci. Jej tajemnica polega na odwróceniu procesu podciągania kapilarnego. Oznacza to, że woda, zamiast wsiąkać w coraz wyższe kondygnacje, zaczyna kierować się w stronę gruntu. Dzięki temu ściany wrócą do swojego naturalnego poziomu wilgotności, co umożliwi m.in. ich konserwację oraz skuteczny remont. System sprawia, że wilgoć nie wdziera się do nieruchomości. 20-letnia gwarancja i coroczne kontrole przez okres 36 miesięcy, dadzą pewność, że woda nie dostanie się do budynku. Dzięki temu zapomnimy o tym, czym jest grzyb na ścianie, a osuszanie murów będzie skuteczne. Metoda funkcjonuje bez konieczności podłączenia do źródła energii elektrycznej, co w porównaniu do dmuchaw czy nagrzewnic znacząco obniży koszty związane z usunięciem wilgoci. Dlatego wykorzystanie systemu Aquapol do walki z wilgocią pomoże pozbyć się problemu na wiele lat. Osuszanie murów – przydatne informacje na ten temat, znaleźć można na https://www.aquapol.pl/.

Osuszanie ścian ma na celu pozbycie się wilgoci. Jednak niewłaściwe metody mogą być kosztowne, a przede wszystkim nie przynosić pożądanych rezultatów. Dlatego warto zdecydować się na rozwiązanie, które trwale i skutecznie rozprawi się z grzybem na ścianie i wilgocią. Świetnie do tego zadania sprawdza się system Aquapol, który na wiele lat zdejmie z nas ciężar problemu podciągania kapilarnego.

Zobacz inne artykuły

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *