plastikowe okna balkonowe

Jakie okna PCV wybrać? Poradnik zakupowy

Okna PCV do domu

Plastikowe profile okienne cieszą się dużym zainteresowaniem już od kilku lat. Dlatego coraz większa liczba osób zadaje sobie kluczowe pytanie: jakie okna PCV polecacie? Wybór modeli wykonanych z polichlorku winylu jest na tyle szeroki, że czasami trudno podjąć decyzję o zakupie. Na co zwrócić szczególną uwagę, kupując nowe okna do domu lub mieszkania? Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem zakupowym.

Jakie okna PCV kupić do nowego domu?

We współczesnym budownictwie stawia się na innowacyjne rozwiązania w zakresie produkcji profili okiennych wykonanych z trwałego i wytrzymałego polichlorku winylu. Jakie okna PCV wybrać? Wiele zależy od miejsca zamieszkania. Jeśli budujemy dom w pobliżu ruchliwej ulicy, warto kupić modele o wysokim współczynniku izolacyjności akustycznej. Wówczas optymalnym wyborem są profile z Rw o wartości 40-45 dB. W przypadku spokojnej okolicy, wystarczy ochrona przed hałasem na poziomie 30-32 decybeli.

Niezwykle ważna jest izolacyjność termiczna, na którą składa się współczynnik przenikania ciepła dla całego okna Uw, szyby okiennej Ug i ramy Uf. Do domu pasywnego warto wybierać okna PCV o Uw na poziomie 0,9 W/ (m2K). Nowe regulacje budowlane obowiązują od początku 2021 roku, wymuszając na właścicielach zakup modeli o ww. parametrach. Mieszkańcy domów jednorodzinnych powinni zainwestować w okna o podwyższonej ochronie przed włamaniami, która zwiększa bezpieczeństwo i stanowi skuteczne zabezpieczenie przed nieproszonymi gośćmi.

Rodzaje okien plastikowych

Najbardziej popularne są modele PCV w kolorze białym. Obecnie na rynku znajduje się także szeroki wybór okien plastikowych barwionych w masie, lakierowanych fabrycznie lub pokrytych kolorowymi okleinami. Nieco odmiennie prezentują się profile drewnopodobne wykonane z wysokiej klasy materiałów. Mitem jest, że białe ramy żółkną po pewnym czasie. Najlepiej jednak zainwestować w produkty renomowanych firm, które oferują dobrej jakości okna PCVJakie wybrać?

W rankingu najbardziej polecanych modeli plastikowych znajdują się energooszczędne i certyfikowane egzemplarze z atestem PZH. Innowacyjne rozwiązania wdrażane podczas ich produkcji gwarantują długoletnie użytkowanie. Wyroby PCV renomowanych firm są pozbawione substancji toksycznych, a dodawane stabilizatory koloru zapewniają niezmienność barw. Na szczególne wyróżnienie zasługuje oferta firmy Domel. Producent posiada w sprzedaży profile okienne, które zostały oznaczone znakiem CE.

 

Ile kosztuje okno PCV? Orientacyjny cennik

Na całkowity koszt składa się cena wybranego modelu i montaż. Zazwyczaj do okna PCV o niestandardowym kształcie czy rozmiarze trzeba dopłacić. Cena uzależniona jest także sposobu otwierania oraz wymiarów. Dwuskrzydłowe modele z systemem uchylno-rozwieranym kosztują od 600-800 złotych. Duże przeszklenia, którymi wyróżniają się zwłaszcza okna i drzwi balkonowe są również nieco droższe. Cena rozpoczyna się już od kwoty 1200 zł.

Wielu producentów stolarki okiennej oferuje atrakcyjne rabaty, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. Promocje obejmują często zniżki na hartowane szyby, ciepłe ramki dystansowe i system antywłamaniowy. Aby skorzystać z promocyjnej oferty, warto odpowiednio wcześniej rozejrzeć się za nowymi oknami i drzwiami balkonowymi. Polecamy bezpośredni kontakt z producentem stolarki okiennej, który z pewnością znajdzie produkt odpowiadający naszym oczekiwaniom i potrzebom. Profesjonalne doradztwo jest nieocenione w przypadku, gdy okna mają posłużyć właścicielom domów przez dłuższy okres czasu.

 

Podsumowanie

Nowoczesne modele plastikowe wyróżniają się oryginalnym designem, który pasuje do wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym i tradycyjnym. Minimalistyczne formy idealnie sprawdzą się w pomieszczeniach loftowych lub skandynawskich. Okna PCV dostępne w ofercie renomowanych producentów charakteryzują się nie tylko walorami estetycznymi, ale też wytrzymałością na działanie wilgoci czy różnice temperatur. Na przestrzeni lat wiele się zmieniło w branży stolarki okiennej!

Wybrane dla Ciebie

4 komentarze

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *