podgrzewacz wody w łazience

Ekologicznie i oszczędnie – przepływowy ogrzewacz wody

Jaki przepływowy ogrzewacz wody?

Nieprzerwany strumień ciepłej wody, podawanej natychmiast i w miarę indywidualnych potrzeb, brak starty ciepła i oszczędność energii – elektryczny przepływowy podgrzewacz wody to idealne rozwiązanie do Twojego mieszkania. Możesz zainstalować go pod umywalką lub skorzystać z większego urządzenia, które zapewni źródło ciepłej wody w kilku kranach jednocześnie. Minimalistyczny design i niezawodność – jakie jeszcze zalety ma podgrzewacz przepływowy?

O komforcie naszego życia świadczy w dużej mierze dostęp do bieżącej i zawsze ciepłej wody. Dzięki niej możemy w sposób przyjemny dbać o higienę osobistą oraz pozbywać się zarazków w kuchni, przygotowując posiłki. Jeśli zależy Ci na oszczędzaniu energii, a przy tym pieniędzy, poznaj wyjątkowe urządzenie – przepływowy ogrzewacz wody. Z doświadczenia wiemy, że warto zaufać markom Kospel, Biawar, Stiebel Eltron lub Bosch.

Stabilizacja i bezpieczeństwo – podgrzewacz przepływowy Kospel

Na czym polega działanie elektrycznego podgrzewacza wody? Wyjaśniamy na przykładzie profesjonalnego urządzenia marki Kospel. Trójfazowy przepływowy ogrzewacz wody Kospel dostarcza ciepłą wodę do kilku punktów poboru. Elektroniczny układ sterowania zapewnia stabilizację i płynną regulację temperatury wody w zakresie 30-60 stopni Celsjusza.

Urządzenie powstało z troską o bezpieczeństwo użytkowników – w przypadku wykrycia pęcherzyków powietrza, układ automatycznie odcina zasilanie, co zabezpiecza grzałki przed przepaleniem. Pamiętaj jednak, że podgrzewacz przepływowy Kospel powinien zostać podłączony przez elektryka z uprawnieniami, który dokona również pomiaru skuteczności ochrony przeciwporażeniowej.

Zużywasz tyle, ile pobierasz – podgrzewacz wody Biawar

Podgrzewacze przepływowe marki Biawar z serii K-2 Electronic to nowoczesne i ekonomiczne urządzenia trójfazowe, ciśnieniowe, obsługujące kilka punktów poboru wody, ze sterowaniem elektronicznym, dzięki którym masz dostęp do gorącej wody zawsze wtedy, gdy tego potrzebujesz.

Zużycie energii, a dokładnie ilość grzałek, które zostaną uruchomione, dostosowana jest automatycznie do ilości pobieranej wody oraz ustawionej temperatury. Woda ogrzewana jest tylko w czasie przepływu przez zbiornik z grzałkami i osiąga od 30 do 60 stopni Celsjusza. Podgrzewacz wody Biawar to solidne wykonanie i niezawodność.

przepływowy podgrzewacz wody

Gwarancja ulubionej temperatury – podgrzewacz Stiebel Eltron

W pełni elektroniczny podgrzewacz Stiebel Eltron PER z pilotem zapewnia dokładną temperaturę podgrzanej wody poprzez dynamiczną regulację przepływu. Sterowany mikroprocesorem zawór gwarantuje uzyskanie temperatury wody z dokładnością do 0,5°C, nawet przy maksymalnym przepływie, zapewniając optymalny komfort używania ciepłej wody i generując 30% oszczędności w porównaniu z hydraulicznymi ogrzewaczami wody.

Podgrzewacz Stiebel Eltron PER potrafi ponadto zapamiętać ulubione, nastawione indywidualnie, temperatury wody i został wyposażony w funkcje: komfort, tryb ECO, tryb Wellness (program kąpielowy). W trosce o bezpieczeństwo użytkownika urządzenie ma duży, dwukolorowy, podświetlany, cyfrowy wyświetlacz wielofunkcyjny, wskazujący wszystkie aktualne parametry pracy urządzenia, w tym ostrzeżenia.

Gdy ustawimy temperaturę wody powyżej 42°C, kolor wyświetlacza zmienia się z niebieskiego na czerwony, sygnalizując niebezpieczeństwo poparzenia. Grzałka w systemie z elektronicznym wykrywaniem pęcherzyków powietrza jest przy tym szczególnie odporna na odkładanie kamienia. Więcej informacji o elektrycznych podgrzewaczach wody i wybór wyselekcjonowanych urządzeń znajdziesz w ofercie sklepu Bridom.

przepływowy podgrzewacz wody

Nie trać ciepła – zalety przepływowego podgrzewacza wody

Jedną z głównych zalet, które przemawiają za zainstalowaniem elektrycznego przepływowego podgrzewacza wody w domu jest oszczędność – energii, pieniędzy i wody. Nowoczesne i komfortowe w użytkowaniu urządzenia nie gromadzą wody, w przeciwieństwie do bojlera, więc nie ma potrzeby dogrzewania nagromadzonych zasobów. Nie tracisz też ciepła – zużywasz tyle ciepłej wody, ile dokładnie Ci potrzeba.

Przepływowy ogrzewacz wody nie zajmuje wiele miejsca i jest niezwykle łatwy w montażu. Zwłaszcza ten w wersji mini, który możesz zainstalować bezpośrednio pod umywalką. Podsumowując, atuty przepływowego podgrzewacza wody to:

  • dostarczanie natychmiast dowolnej ilości ciepłej wody, zależnie od potrzeb,
  • oszczędność w wyniku braku gromadzenia wody i strat ciepła,
  • niewielki rozmiar oraz łatwość montażu i użytkowania,
  • możliwość regulacji temperatury oraz ilości wody wypływającej (zawór regulacyjny).

Zobacz inne artykuły, które mogą ci się spodobać

Dodaj komentarz!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.