grill do ogrodu

Grill ogrodowy – na jaki się zdecydować?

Jaki grill do ogrodu?

Grill ogrodowy to już stałe wyposażenie na większości działek. Sezon grillowy rozpoczyna się w Polsce, gdy tylko nadarzy się ku temu pierwsza pogodowa okazja, a kończy, gdy naprawdę robi się zimno. Dlatego też zakup grilla wymyka się definicji zakupu typowo sezonowego.

 

Spotkania przy grillu to jedna z ulubionych form spędzania przez Polaków wolnego czasu. I trudno się temu dziwić, ponieważ takie spotkanie łączy w sobie trzy bardzo pożądane aspekty: odbywa się na świeżym powietrzu, jest na nim smaczne jedzenie i wyborowe towarzystwo. A co najważniejsze, takie spotkanie to luźna atmosfera. Przepisy na dania grillowe to nie tylko te z wykorzystaniem mięsa czy wędlin – kultowych już: kiełbasy, kaszanki czy karkówki – z grilla równie dobrze smakują też warzywa czy różnego rodzaju sery. Dlatego też pytanie: jaki grill wybrać? jest często zadawane także przez osoby niejedzące mięsa, a sprawny grill, który pozwoli nam na przygotowanie uczty to podstawa miło spędzonego czasu w otoczeniu przyrody. Na jaki więc grill się zdecydować i co wziąć pod uwagę? O tym w dalszej części tekstu.

 

Grill ogrodowy – rodzaje

Grill grillowi nierówny, dlatego też warto zapoznać się z ich rodzajami i wybrać taki, który odpowiada potrzebom oraz warunkom, w których będziemy grillować.

I tak rozróżniamy:

  • Grill gazowy – to grill bezdymny, którego dodatkowym plusem jest to, że potrawy szybko są gotowe i nie trzeba na nie czekać długo – tak jak w przypadku grilla węglowego.
  • Grill węglowy – uważany za najbardziej tradycyjny i wiele osób nie wyobraża sobie, aby przygotowywać potrawy na innym grillu niż właśnie taki – mają one niepowtarzalny smak, poza tym są lekkie, łatwo więc je przenosić z miejsca na miejsce, niestety taki grill emituje dym, który może przeszkadzać sąsiadom, zwłaszcza gdy ogródek to mała przestrzeń.
  • Grill elektryczny – wymaga podłączenia do prądu, co na niektórych działkach może być problemem, jednak niewątpliwą zaletą takiego grilla jest fakt, że można go używać w domu (jest więc to zakup całoroczny).

 

Jaki grill wybrać – ranking

Przedstawiony powyżej podział grilli to jednak nie wszystko, jeśli chodzi o parametry tego sprzętu. Ważne jest również to, jak szybko grill się nagrzewa, jaką ma pojemność, z jakich materiałów jest zrobiony. Dlatego też w odpowiedzi na pytanie: jaki grill wybrać? Pomocny będzie ranking https://zestawienie.pl/grill-ogrodowy-ranking. Dzięki niemu poznamy wady i zalety poszczególnych modeli przedstawione w sposób klarowny – dzięki temu nie utkniemy w gąszczu informacji, a tym samym czas zakupu grilla nie będzie się wydłużał. A jak wiadomo, im wcześniej zaczęty sezon grillowy, tym lepiej.

Wybór odpowiedniego sprzętu różnego rodzaju – nie tylko tytułowych grilli – to czasami karkołomna decyzja, dlatego warto kierować się różnymi dostępnymi podpowiedziami, takimi jak rankingi – np. zestawienie.pl.

 

Zobacz inne artykuły

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *