dom letniskowy na działce

A może wakacje na własnej działce?

Dom letniskowy na działkę

W te wakacje – nawet jeśli będzie można podróżować – większość osób najpewniej wybierze wypoczynek w kraju. Polskie morze szykuje się na oblężenie turystów, ale są też tacy, którzy nie lubią zgiełku i odpoczynek musi się dla nich równać ze spokojem. Oni zapewne wyjadą na swoje działki. Jeśli są one jeszcze nieprzygotowane do urlopu, żaden problem – można szybko postawić na nich dom!

Dom w moment? Żaden problem!

Jeśli posiadamy działkę za miastem, która jest już przygotowana pod budowę, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zacząć wpisywać w internecie hasło „domki letniskowe”. Wbrew pozorom nie mówimy tutaj o kilkunastometrowych budynkach – chociaż i takie są dostępne – ale o metrażu, który pozwoli na wielotygodniowe, wygodne życie. Nie oszukujmy się, ponad 60 metrów kwadratowych to wielkość, która spokojnie pomieści dwie sypialnie, łazienkę, kuchnię oraz salon.

Domki letniskowe mogą być piętrowe lub parterowe – wszystko zależy od osoby kupującej. Każdy z domków marki Sodas wykonany jest w technologii Anti-storm, która sprawia, że dom jest odporny na wszystkie warunki atmosferyczne, dzięki czemu można spać spokojnie, bez obawy, że coś złego może się wydarzyć.

Co istotne, taki domek można od razu zamówić z pełnym rynsztunkiem, w którego skład może wchodzić elewacja, orynnowanie, pokrycie dachu. Po prostu wszystko, czego potrzebuje pełnoprawny dom. Można również pokusić się o stworzenie domu całorocznego, montując w nim ogrzewanie. Ważne jednak, aby zainstalowały je osoby do tego upoważnione. Wtedy zyskujemy gwarancję bezpieczeństwa. Można postawić na klasyczne rozwiązanie, czyli ogrzewanie kominkowe, ale można też pójść w stronę ekologii i zdecydować się na pompę ciepła.

Stwórz swój prywatny kurort

Kiedy już postawisz domek letniskowy, możesz zabrać się za zagospodarowanie reszty przestrzeni. Wiadomo, mogą to być rozwiązania użytkowe, jak stworzenie ogrodu warzywnego oraz postawienie garażu czy dodatkowego pomieszczenia na przechowywanie działkowego ekwipunku, ale czemu nie stworzyć sobie dodatkowych miejsc do relaksu?

Duże działki pozwalają na duże przedsięwzięcia. Oczywiście na takim terenie nie może zabraknąć grilla. Zadbaj o to, aby stworzyć przestrzeń do spędzania wolnego czasu przy jedzeniu. Ale dlaczego nie stworzyć sobie własnego mini-kurortu? Jeśli jest odpowiednio dużo miejsca, ale też – a może przede wszystkim środków – można postawić w zaciszu drzew saunę albo jacuzzi. Wszystko zależy tylko wyłącznie od preferencji i wyobraźni. A może ogród zimowy, w którym będzie można uprawiać jogę albo czytać, kiedy pogoda nie będzie pozwalała na opalanie?

Zobacz inne artykuły o działkach

 

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *