dom parterowy

3 największe zalety domów parterowych – Budynkowo.pl

Domy parterowe – zalety

W ciągu ostatnich 5 lat, popularność zyskały domki jednorodzinne o powierzchni mniejszej niż 35 m2 – głównie za sprawą wygody procesu budowlanego. Nie każdy jednak chce konfrontować się z organami administracyjnymi, które potrafią uprzykrzać życie osobom szukającym tego typu formy ucieczki od formalności.

W takich momentach na pierwszą linię frontu wychodzą projekty domów parterowych o powierzchni w ok. 50-120 m2. Cieszą się one naprawdę ogromnym zainteresowaniem wśród inwestorów. Dlaczego? Przedstawimy w tym materiale 3 najważniejsze zalety takich konstrukcji.

Komfort akustyczny, czyli gwarancja świętego spokoju

Każdy, kto mieszkał chociaż przez kilka lat w bloku mieszkalnym (np. w akademiku lub wynajmowanym lokalu w okresie studenckim), na pewno zna poziom frustracji, gdy sąsiad z góry hałasuje – nawet zwykłym spacerowaniem po swoim mieszkaniu. Niestety, budując domy piętrowe, problem jest nasilony ze względu na gorszą izolację akustyczną. Posiadając zatem pokój nad sypialnią innej osoby, możesz spodziewać się wielu sprzeczek i awantur.

Wybierając gotowe domy parterowe, problem znika. Nie musisz przejmować się tym, że ktoś hałasuje na piętrze, ponieważ nie ma żadnego piętra. Jest tylko i wyłącznie przyjemna cisza i spokój. Stanowią one zatem alternatywę dla osób z tzw. lekkim snem, czy szukającym tego magicznego azylu od zgiełku i hałasu. Jeśli należysz do tego grona, sprawdź projekty dostępne w Studio Krajobrazy i zacznij budować swoje rodzinne gniazdo odizolowane od zewnętrznych problemów.

Wygoda mieszkania i eksploatacji

Inwestując w dom, musisz myśleć o przyszłości. Jeśli planujesz osadzić się w danym miejscu na stałe, musisz także myśleć o starości. Osoby starsze nie zawsze są w stanie zaopiekować się piętrową nieruchomością, gdyż samo wejście/zejście po schodach bywa problematyczne. Sprzątanie i opieka nad budynkiem są zatem szczególnie utrudnione, a z czasem po prostu przestaniemy korzystać z potencjału piętra. Jeśli więc nie planujesz dużej rodziny, projekty domów parterowych są lepszą alternatywą dla Twoich potrzeb.

Domy parterowe – projekt zapewniający niższe koszty utrzymania

Oczywiście nie wszystko zależy od tego, jak duży jest nasz dom. Porównując jednak koszty utrzymania domu jednorodzinnego parterowego o powierzchni 140 m2 i piętrowego domu o podobnej powierzchni łącznej (70 m2 + 70 m2), koszty utrzymania będą mimo wszystko wyższe na korzyść domu parterowego. Ciepłe powietrze ma w końcu mniejszą gęstość od zimnego, dlatego unosi się ono do góry. W praktyce oznacza to, że domy piętrowe potrzebują więcej energii do ogrzewania parteru – zwłaszcza jeśli na piętrze nikt nie mieszka.

W dalszym ciągu zastanawiasz się nad inwestycją w domy parterowe? Projekty czekają już na Ciebie na stronie Studio Krajobrazy. Przekonaj się, że tego typu konstrukcje naprawdę mogą okazać się lepszą alternatywą dla domów piętrowych.

Zobacz również inne artykuły

Dodaj komentarz!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.