jacuzzi w domu

Odrobina SPA we własnym gniazdku, czyli jacuzzi w domu

Jacuzzi w domu

Jacuzzi, które od lat kojarzy się z luksusowymi hotelami i ośrodkami SPA można z powodzeniem zamontować we własnym domu. Należy jednak wyraźnie zaznaczyć, że urządzenie wymaga specjalnych działań, by było nie tylko bezpieczne, ale również funkcjonalne.

Odpowiednie pomieszczenie

Jacuzzi domowe to doskonały sposób na relaks. Montując je we własnym domu, luksus dostępny jest na wyciągnięcie ręki. Należy jednak mieć na uwadze, że to sporych gabarytów urządzenie, które dodatkowo obciążone wodą może ważyć nawet tonę. W związku z tym, planując jacuzzi w domu, należy wybrać odpowiednie pomieszczenie, by zachować wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Jeśli ma znajdować się na piętrze domu, należy odpowiednio wzmocnić strop i zamocować wsporniki.

 

Wielkość i kształt jacuzzi

Na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli o dowolnej wielkości. Mając na względzie funkcjonalność, urządzenie należy dobrać do liczby domowników. Nie mniej istotny jest również kształt. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się modele kwadratowe, które w przeciwieństwie do prostokątnych łatwiej wpasować w problematyczną przestrzeń. Ponadto zajmują mniej miejsca, dzięki czemu w pomieszczeniu tworzy się przytulną strefę relaksu.

 

Dla zdrowia i dla relaksu

Jacuzzi zapewnia nie tylko relaks, ale również stanowi doskonałe wsparcie podczas rehabilitacji. Dlatego przed samym zakupem warto zdecydować, w jakim celu montujemy jacuzzi w domu. Intensywny masaż ciała działa niczym wizyta u fizjoterapeuty, dlatego w takiej sytuacji należy wybrać modele profesjonalne, które z pewnością wpłyną korzystnie na samopoczucie i zdrowie.

 

Jacuzzi w pokoju? Dlaczego nie!

Hydromasaż to nie tylko błogi relaks. Dlatego projektując przestrzeń we własnym domu, warto wyodrębnić jedno pomieszczenie na stworzenie własnego SPA. Jeśli nie łazienka, to zatem gdzie? Jacuzzi w pokoju? Oczywiście! O ile przestrzeń i warunki na to pozwalają, można stworzyć w pokoju prywatne SPA i stopniowo doposażyć je w kolejne strefy relaksu.

 

Jacuzzi w domu – zalety

Hydromasaż pomaga na wiele dolegliwości, dlatego mając do dyspozycji urządzenie na co dzień, można znacznie wpłynąć na zdrowie i samopoczucie. Na co pomaga intensywny masaż?

  • zwalcza dolegliwości związane z kręgosłupem,
  • poprawia krążenie,
  • usuwa zmęczenie, stres i napięcie mięśni,
  • pomaga zwalczać ból,
  • zwalcza cellulit i nadwagę.

 

Jacuzzi w domu to świetne rozwiązanie dla każdego, kto kocha relaks. Wybierając odpowiedni model można stworzyć sobie małe SPA i strefę wellness, by czerpać korzyści z dobrodziejstw wody z bąbelkami.

Zobacz inne artykuły

Dodaj komentarz!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.