smart home rozwiązania

Jakie rozwiązania smart home warto wprowadzić w swoim domu?

Rozwiązania smart home

Nowoczesne rozwiązania technologiczne coraz bardziej wchodzą do naszego codziennego życia. Znajdują one nowe możliwości zastosowania, co przekłada się na większą automatyzację naszych przyzwyczajeń. Inteligentny dom w XXI wieku to miejsce, do którego mamy dostęp online. Zobaczmy zatem, jakie rozwiązania, możemy wprowadzić do naszego domu, korzystając z oferty dostępnej na naszym rynku.

Jak dom, to zdalnie sterowany

Wchodzisz do domu i rozbłyska światło. Leżąc wygodnie na kanapie, zmieniasz natężenie światła, przyciemniając je, bądź lekko rozjaśniając. Położyłeś się do łóżka, ale nie wyłączyłeś lampki? Nie musisz wstawać, możesz wygodnie ją wyłączyć pilotem, bądź telefonem. Inteligentne żarówki posiadają wiele nowoczesnych funkcji, do których należy możliwość regulacji jasności, zdalne sterowanie, a nawet zmiana koloru światła. Dodatkowo nasz system oświetlenia możemy skorelować z centralnym systemem zarządzania, dzięki któremu będziemy mogli sterować oświetleniem w całym domu przy pomocy aplikacji na smartfona. Włączniki światła WiFi pozwalają nam bezprzewodowo zarządzać oświetleniem, umożliwiając nastawienie różnych funkcji automatycznego włączania i wyłączania światła. Tego typu udogodnienia pozwolą nam monitorować nasz dom i sprawdzać czy mamy wszystkie światła wyłączone nawet siedząc wygodnie w zaciszu naszego biura. Dobrej jakości żarówki LED, które wpasują się do nowoczesnych przestrzeni, znajdziesz na przykład w sklepie online Media Expert.

Nowoczesny dom to bezpieczny dom

System alarmów, czujników i kamer może znacznie poprawić nasze poczucie bezpieczeństwa. Istnieje wiele dostępnych urządzeń, które są w stanie zapewnić nam spokojny wyjazd na ferie czy wieczór z rodziną. Czujniki czadu, gazu i dymu są zaprogramowane tak, aby dawać nam wyraźny sygnał, gdy ich poziom przekroczy normę i zacznie zagrażać naszemu bezpieczeństwu. Z kolei czujniki ruchu, umożliwiają nam monitorowanie naszego domu nawet za pomocą smartfona, na którego dostaniemy komunikaty o otwartych drzwiach i oknach, a także o wchodzących, bądź wychodzących domownikach. Niektóre czujniki posiadają kamery, inne także monitorują wysokość temperatury w pomieszczeniu, oraz wykrywają dźwięk, wszystko to sprawia, że nasz dom staje się smart home, oferując nam większe poczucie bezpieczeństwa. Innym nowoczesnym rozwiązaniem są także wideofony, wizjery do drzwi, oraz dzwonki do drzwi i szyfrowe zamki. Te pierwsze pozwalają nam zobaczyć, kto aktualnie stoi za naszymi drzwiami wejściowymi, zarówno na specjalnym monitorze, jak i na smartfonie. Szyfrowe zamki, umożliwiają otwarcie bramy lub drzwi po wpisaniu specjalnego kodu, a nowoczesne dzwonki do drzwi działają bezprzewodowo, przez co w prosty sposób możemy zainstalować taki dzwonek na zewnątrz, bez zbędnego okablowania. Instalując tego typu urządzenia możemy powiedzieć, że teraz mamy cały dom pod kontrolą.

Dom pełen przyjemności

Spędzanie czasu w naszym nowoczesnym domu, powinno być nie tylko bezpieczne, ale także przyjemne. System ułatwień może nam w prosty sposób znacznie uprzyjemnić wykonywanie codziennych czynności. Monitorowanie temperatury, czujniki ruchu w ogrodzie, wideo-dzwonki do drzwi, to tylko niektóre z elementów nowoczesnej infrastruktury naszych domów. Posiadając już te wszystkie zabezpieczenia i udogodnienia możemy oddać się tylko mobilnemu słuchaniu muzyki. Głośniki dzisiaj nie są już dużymi i statycznymi kolumnami, ale małymi i zwinnymi mobilnymi urządzeniami, które możemy zabrać ze sobą do każdego pomieszczenia. Działają bezprzewodowo, a ładowane są na specjalnych stacjach dokujących. Działają w technologii Bluetooth, oraz WiFi i łączą się z usługami Spotify, YouTube Music i Apple Music, które dostarczą nam długich godzin ulubionych utworów. Ich dźwięk jest bardziej przestrzenny, a użytkowanie daje więcej przyjemności, dzięki posiadaniu muzyki zawsze wokół siebie.

Nowoczesna technologia smart home jest tworzona nie tylko po to, aby ułatwiać nam życie, ale także aby czynić nas bardziej szczęśliwymi. To, że możemy lepiej zabezpieczyć nasz dom, ułatwić sobie kontrolę całego sprzętu elektrycznego, oraz oświetlenia, powinno wpłynąć na większy komfort naszego życia, oraz przysporzyć nam mniej zmartwień. Dzięki kontroli każdego zakątka naszej posiadłości nie przychodzi nam nic innego, niż usiąść i cieszyć się dobrą muzyką z naszych bezprzewodowych głośników, a z nich może popłynąć nasza ulubiona piosenka.

Zobacz inne artykuły

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *