komoda myśliwska we wnętrzu w stylu antycznym

Urządzasz wnętrze w stylu antycznym? Zobacz komodę myśliwską!

Komoda myśliwska do wnętrza w stylu antycznym

Antyczne wnętrza mają licznych zwolenników. Wiedzą oni dobrze, że pomieszczenia w takim stylu nie da się urządzić przy pomocy mebli z popularnych dzisiaj sklepów sieciówkowych. Zdecydowanie lepszym miejscem na zakupy jest dobry sklep z antykami, gdzie można znaleźć meble z minionych epok. To prawdziwe perełki, które są nie tylko elementami wyposażenia, ale też dziełami sztuki przykuwającymi wzrok domowników oraz ich gości.

Komoda myśliwska – dlaczego warto ją kupić?

Jeżeli do tej pory myślałeś o komodach wyłącznie jak o meblach z szufladami, to ten produkt na pewno całkowicie odmieni Twoje spojrzenie. Komoda myśliwska perfekcyjnie wpisuje się w założenia trendu, który był charakterystyczny dla dworów łowczych z XIX wieku. Cechowała je przede wszystkim niezwykła masywność form, które dzisiaj nie są już tak popularne. Drewno przegrywa tu z płytami wiórowymi, dlatego jakość zmniejsza się diametralnie. O solidności komód myśliwskich produkowanych w latach 1800-1900 świadczy to, że przetrwały po dziś dzień. Odnowione i zreperowane trafiają do sprzedaży i szybko znikają z asortymentu sklepów z meblami antycznymi. Są prawdziwą gratką dla wszystkich, którzy cenią sobie niebanalne meble oraz urządzają wnętrza nie bacząc na nową, kapryśną i zmieniającą się modę.

 

Gdybyśmy mieli wyjaśnić, dlaczego komoda myśliwska zasługuje na uwagę, to bez wątpienia wskazalibyśmy na:

  • masywność mebla,
  • solidność drewnianej konstrukcji,
  • niebanalne walory estetyczne,
  • kunszt wykonania z dbałością o każdy detal,
  • efektowne wzornictwo z motywami zwierzęcymi, leśnymi.

Dzisiaj sztuka polowania nie jest tak popularna jak kiedyś, dlatego komody myśliwskie niektórym mogą się wydać przesadzone czy niedopasowane do potrzeb współczesnych odbiorców. Na pewno nie zgodzą się z tym twierdzeniem osoby, które w aranżacji wnętrz idą pod prąd i wybierają charakterystyczne meble oraz dekoracje z duszą.

 

Gdzie kupić komodę myśliwską? Odwiedź sklep z antykami

Moda na komody myśliwskie przeminęła, podobnie jak trend na wszystko, co bogato i kunsztownie zdobione. Jednak nadal nie brakuje projektantów i osób prywatnych, które do realizacji swoich koncepcji wykorzystują eleganckie meble z ubiegłych epok. Nie znajdują ich jednak w sklepach sieciówkowych, lecz „urządzają polowanie” na pchlich targach i w sklepach z antykami online. Tam czekają na nich prawdziwe perełki! W takich miejscach zazwyczaj udaje się kupić przepiękne meble, odrestaurowane, w doskonałym stanie technicznym i wizualnym.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *