automatyka-budynkowa

Czym jest automatyka budynkowa, czy jest tania i jaką wybrać?

Automatyka budynkowa z produktami Salus.

Nasze domy są coraz nowocześniejsze, a stosowane w nich rozwiązania czasami przypominają te, które niegdyś widywaliśmy raczej w kinie Science Fiction. Dziś automatyka budynkowa jest już stosowana na porządku dziennym, a według nowego prawa wszystkie powstające budynki muszą być już przystosowane do ewentualnego montażu rozmaitych systemów inteligentnego domu. Nie trzeba jednak inwestować w smart home, by cieszyć się z wielu korzyści jakie dają rozwiązania takie jak rozmaite czujniki, regulatory i sterowniki. To dzięki nim w domu poczujemy się bardziej komfortowo, ale i bezpiecznie. Będzie również tanio, o ile zamontujemy je na przykład w systemach ogrzewania.

sklep ze sterownikami

Inteligentnie, czyli tanio

Systemy ogrzewania wykorzystując rozwiązania inteligentne są tańsze w użytkowaniu. Im więcej automatyzacji, tym większe oszczędności poprzez dostosowanie mocy pieców i ich spalania do konkretnych wymagań w naszym domu. Inteligentny regulator pozwoli na zapewnienie w każdym pomieszczeniu odpowiedniej temperatury. Może być to przydatne w sytuacji, gdy mamy w domu małe dzieci wymagające nieco innych warunków niż osoby dorosłe. Dzięki instalacji solidnych sterowników marki Salus będziemy również mogli zapewnić sobie spore oszczędności poprzez zredukowanie strat energetycznych, które są zjawiskiem normalnym w procesie ogrzewania budynku. Dzięki wybraniu systemów pracujących inteligentnie, zredukujemy do minimum te straty. Przykładem doskonałego rozwiązania jest Salus Quantum SQ610 – sterownik do ogrzewania podłogowego, który poprzez specjalne styki S1 i S2 pozwala na podłączenie na przykład czujników pobytu w mieszkaniu, temperatury samej podłogi oraz dedykowany włącznik, który będzie operował niektórymi urządzeniami w czasie naszej nieobecności. To niemały krok do oszczędności i inteligentnego domu.

 

Sprawdź! >>> https://sterownikitech.pl/regulator-salus-quantum-sq610,id1103.html

 

Dlaczego marka Salus?

Produkty Salus to przede wszystkim gwarancja solidności. To marka, która na całym świecie rozpoznawalna jest przede wszystkim z uwagi na jakościowe wykonanie swoich produktów i kompleksowe zapewnianie wyposażenia do rozmaitych instalacji domowych. Salus wiele pracy poświęca na rozwój zielonych technologii, czego owocem są produkty, które doskonale harmonizują chociażby z układami solarnymi, wykorzystywanymi coraz powszechniej również w naszych domach. Jest to firma, która wyznacza pewne trendy i standardy na świecie jeżeli chodzi o układy sterujące, a ich rozwiązania widywane są w domach na praktycznie każdym kontynencie. Co bardzo ważne Salus udziela również solidnego wsparcia technicznego dla wszystkich posiadaczy ich rozwiązań. Nie zostaniemy sami w razie problemów. Dzięki temu, że istnieją oni na rynku od 1974 roku możemy również mieć pewność, że rozwiązania domowej automatyki w dziedzinie ogrzewania i klimatyzacji powierzamy światowym liderom.

 

Sprawdź! >>> https://sterownikitech.pl/salus-sterownik-multi-mix,id625.html

 

Sterowniki i regulatory – taniej i wygodniej

Oczywiście każde centralne ogrzewanie będzie działało bez specjalistycznych czujników, ale jego używanie będzie po prostu nieporęczne, a ingerencja w uzyskiwaną temperaturę dość ograniczona. Nowoczesne kotły możemy wyposażyć w sterowniki, a regulatory możemy umieścić nawet w każdym pomieszczeniu, tworząc niesamowicie dobry mikroklimat w każdym z nich. Produkty Salus odpowiadają na te właśnie potrzeby osób, którym zależy przede wszystkim na wygodnym życiu w swoich czterech kątach.

 

Funkcje sterowników i regulatorów są bardzo szerokie i śmiało możemy dziś większość tych urządzeń nazywać inteligentnymi. Zintegrowane zarządzanie ciepłem w budynku, dostosowywanie regulatorów automatycznie do zapotrzebowania budynku na ciepło, powiązanie z czujnikami pogodowymi pracującymi na zewnątrz, pełna kontrola pracy pompy ciepła – to tylko nieliczne z wielu zalet, które oferują nam produkty Salus.

 

Sprawdź! >>> https://sterownikitech.pl/bezprzewodowy-regulator-salus-quantum-sq610,id1104.html

 

Odpowiedniej jakości sterowniki pozwalają na inteligentne regulowanie parametrów sprzętu grzewczego. Co jednak ważne nie dotyczy to jedynie kotłów CO, ale również układów pracujących w oparciu o systemy solarne. Takie możliwości uzyskamy wybierając chociażby sterownik Multi-mix od Salus.

 

Sklep ze sterownikami to coś więcej, aniżeli zwykła hurtownia. To miejsce, w którym prócz najlepszej jakości sprzętu i rozwiązań dedykowanych do zarządzania systemami grzewczymi, uzyskamy również fachową wiedzę i poradę prosto od specjalistów z branży, którzy od wielu lat wykonują tego rodzaju instalacje. To produkty Salus oraz wielu innych znakomitych marek zgromadzone w jednym miejscu. Dzięki temu prace instalacyjne wykonasz sprawnie, a całość potrzebnego sprzętu zakupisz w jednym miejscu.

Sprawdź inne artykuły!

Dodaj komentarz!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.