Rolety-zewnętrzne

Rolety zewnętrzne – podpowiadamy, dlaczego warto się na nie zdecydować

Czy warto wybrać rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne z roku na rok zyskują na popularności. Nic dziwnego, lista ich zalet jest naprawdę długa, a każdego roku zostaje ona uzupełniona nowymi pozycjami, wynikającymi z nowinek technologicznych. Zastanawiasz się, czy inwestycja w to rozwiązanie jest dobrym pomysłem? W taki razie świetnie trafiłeś! Dziś zapoznasz się z korzyściami wynikającymi z montażu rolet zewnętrznych.

Rolety zewnętrzne – rodzaje

Rolety zewnętrzne – fenomen ostatnich lat – podpowiadamy jakie wybrać! Różnią się one między sobą bowiem nie tylko kolorem, lecz przede wszystkim rodzajem montażu. Główny podział rolet zewnętrznych dzieli je na natynkowe i podtynkowe.

  • Montaż systemu natynkowego nie wymaga żadnych dodatkowych przygotowań. W jego przypadku osłona przymocowywana jest do elewacji budynku bądź stolarki okiennej. Dzięki temu na rolety natynkowe można zdecydować się w każdym momencie.
  • W przypadku systemu podtynkowego montaż jest nieco odmienny. Kaseta umieszczana jest bowiem pod elewacją, czyniąc tym samym lepszy efekt wizualny. Ze względu na sposób montażu po system podtynkowy najlepiej sięgnąć podczas etapu budowy.

Rolety zewnętrzne to inwestycja na lata – dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest postawienie na zaufanego i godnego polecenia producenta, jakim jest Karnix. Pod adresem https://www.karnix.pl/rolety-zewnetrzne.html znajdziesz jego ofertę, a w niej zarówno systemy natynkowe, jak i podtynkowe.

Zalety rolet zewnętrznych

Jeszcze do niedawna podstawowym zadaniem rolet zewnętrznych była ochrona przed wandalizmem. Mogliśmy się spotkać z nimi na witrynach sklepowych, gdzie stanowiły osłonę szyby. Zakres wykorzystania rolet zewnętrznych z roku na rok powiększał się i dziś możemy spotkać je na oknach wielu domów wolnostojących.

Pierwotna funkcja rolet zewnętrznych w obecnych czasach nadal jest aktualna. Chronią one nie tylko przed włamywaczami, ale również przed działaniem negatywnych czynników atmosferycznych. Ramy okienne są bowiem szczególnie narażone na uszkodzenia wywołane opadami deszczu, gradu, śniegu oraz promieniami słonecznymi. Dzięki temu żywotność okien zostaje znacząco wydłużona. Warto zaznaczyć też, że rolety mogą nas chronić również przed wzrokiem przechodniów – jest to szczególnie istotne w przypadku okien wychodzących na drogę, umiejscowionych na parterze lub pierwszym piętrze.

Głównym powodem, na który decydujemy się wybierając rolety zewnętrzne, jest zapewnienie odpowiedniego zaciemnienia w pomieszczeniach. Ich możliwości są szczególnie doceniane w pokojach, w których oglądamy telewizję lub obsługujemy komputer, bo promienie słońca odbijające się na powierzchni ekranów znacząco zmniejszają komfort podczas seansu czy pracy. Warto wspomnieć, że promienie słoneczne negatywnie wpływają na powierzchnie mebli, które po długotrwałej ekspozycji na promieniowanie UV blakną.

Rolety zewnętrzne sprawdzają się doskonale w pomieszczeniach, w których dochodzi do największej utraty ciepła, a więc w pokojach narożnych, nieosłoniętych po bokach innymi. Opuszczone rolety stanowią świetną barierę izolacyjną, przez którą ciepło nie jest w stanie przeniknąć. Inwestycja w rolety zewnętrzne, w dłuższej perspektywie niesie ze sobą zatem dużo niższe rachunki za ogrzewanie.

Inne wnętrzarskie artykuły

One Response

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *