Abstrakcyjne obrazy do kuchni i salonu

Abstrakcyjne obrazy na płótnie do kuchni i salonu – jak wybrać?

Abstrakcyjne obrazy

Charakterystycznym wyróżnikiem sztuki nowoczesnej jest oderwanie od zastanych zasad i praw natury oraz flirt z techniką, w tym inspiracje fotografią. Moderniści wierzyli, że dzieło znaczy tyle, ile zawarł w nim autor i tłumaczy się jedynie samo przez się. Impresjonizm, kubizm, ekspresjonizm, surrealizm to zaledwie kilka kierunków, które wpisują się w ten okres w dziejach sztuki. Nowoczesne obrazy z przełomu XIX i XX wieku do dziś cieszą się ogromną estymą i stanowią źródło inspiracji dla artystów i… projektantów wnętrz.

Nowoczesne obrazy na płótnie – abstrakcja to absolutny must have!

Wyróżniają się ciekawą paletą barw, a jednocześnie sprawiają, że wnętrze wygląda stylowo i elegancko – nowoczesne obrazy na płótnie, w tym abstrakcje o charakterze geometrycznym, stanowią idealne dopełnienie wnętrz, urządzonych w stylu glamour. Wyobraź to sobie – otwarta przestrzeń, przeszklenia, naturalne drewno i kamień, który coraz częściej pojawia się w roli blatu stolika kawowego, metaliczny blask akcentów dekoracyjnych, a w tle oryginalny, niepowtarzalny obraz na płótnie.

Surrealistyczne przedstawienie rzeczywistości na obrazie, który pobudza umysł do kreatywnego myślenia, to świetny pomysł na aranżację biura lub domowego gabinetu. Pejzaże do złudzenia przypominające łąki kwietne lub naręcza polnych kwiatów wniosą nutę nostalgii do sypialni. Mroczne, granatowe i pełne tajemniczości zachmurzone niebo sprawdzi się w pokoju buntowniczego nastolatka. Pamiętaj, że udana aranżacja wymaga znalezienia uzupełniających wnętrze barw oraz zachowania spójności stylistycznej.

Geometryczny nieład, czyli nowoczesne obrazy na płótnie do kuchni

Szukasz pomysłu na dekorację ścian do otwartej kuchni? Chcesz przyciągnąć wzrok gości niepowtarzalnym obrazem? Technologia druku lateksowego sprawia, że wykonane z malarską precyzją obrazy na płótnie do kuchni są odporne na działanie wysokiej temperatury, szkodliwy wpływ wilgoci oraz promieniowania UV, zachowują więc idealny wygląd nawet wtedy, gdy często pichcisz pyszności, a z garnków wydobywa się piękny zapach i para, która spowija mgiełką wszystko dokoła.

Wybierając idealne obrazy na płótnie do kuchni możesz zainspirować się typografią, wzorami geometrycznymi, motywami z egzotyczną roślinnością lub martwą naturą. Do kuchni ultra nowoczesnej wybierz przedstawienia abstrakcyjne, prowansalskie wnętrze dopełni sielski krajobraz włoskiej winnicy, kuchnię w stylu retro ozdobi motyw rodem z plakatu autorstwa znanego ilustratora, np. z motywem składników, potrzebnych do przygotowanie wyśmienitego chłodnika lub wielkoformatowa, poprzecierana mapa świata.

Nowoczesne obrazy na płótnie do salonu – artystyczne wnętrze ze smakiem

Kolorystyka, motyw przewodni i spójność – to trzy kroki, które musisz zaplanować i przejść, aby stworzyć idealną aranżację mieszkania. Komplementarne dodatki, w tym obrazy na płótnie do salonu, są nie tylko gustowną dekoracją. Pozwolą Ci przedstawić w miejscu reprezentacyjnym swoją osobowość, opowiedzieć o zainteresowaniach lub podkreślić przywiązanie do sztuki.

Rozważ dostępną na ścianie ilość miejsca oraz wyznacz kierunek, w którym ma podążać oko gościa. Od ciepłego blasku kominka, na wygodny, obity miękkim materiałem fotel z lampą do czytania książek, aż po wygodną kanapę i zdobiący jej wezgłowie obraz. Sztuka dekorowania wnętrz wymaga wyczucia i szczególnej dbałości o detale, które przesądzają o ogólnym wrażeniu, jakie pozostawia aranżacja.

Skandynawskie wnętrza uwielbiają nostalgiczne, abstrakcyjne pejzaże. Salon w stylu nowoczesnym ozdobi pattern w liście monstery. Apartament urządzony w stylu loftowym dopełnisz szalenie modnym, czarno-białym motywem geometrycznym. Wzorów jest mnóstwo, ogranicza Cię tylko… wyobraźnia! Obrazy na płótnie do salonu w Ecowall24.pl to źródło inspiracji – po prostu zanurz się w świat sztuki.

Sposób na niepowtarzalny obraz na płótnie? Wykorzystaj własne zdjęcie!

Interesujesz się fotografią i chcesz ozdobić ściany swojego mieszkania własnymi pracami? Malujesz obrazy i szukasz sposobu na ich reprodukcję? Marzysz o portrecie rodzinnym na płótnie? Nowoczesna technologia druku pozwala na przeniesienie na płótno dowolnego obrazu, zapisanego w wersji cyfrowej – zdjęcia, szkicu, ilustracji, plakatu, dzieła abstrakcyjnego. Obraz na płótnie z własnego zdjęcia jest unikalną i efektowną ozdobą mieszkania, często wzbudza wzruszające wspomnienia, pozwalając za sprawą jednego spojrzenia, przenieść się do odwiedzonych niegdyś, pięknych zakątków świata lub wyjątkowych chwil.

Wartość, którą niesie ze sobą spersonalizowany obraz na płótnie z własnego zdjęcia jest bezcenna. Wybierz ulubioną fotografię lub grafikę, prześlij do Ecowall24.pl i wybierz odpowiednie miejsce dla Twojego prywatnego dzieła sztuki.

Zobacz inne artykuły o designie

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *