smart home - okna

Rozwiązania Smart Home w obszarze okien i rolet dachowych

Okna i rolety – Smart Home

Pojęcie domu inteligentnego staje się coraz częściej spotykane właściwie z roku na rok. Nowoczesne rozwiązania technologiczne cieszą się rosnącą popularnością nie tylko ze względu na wygodę użytkowania, ale także znaczną oszczędność. Na Smart Home składa się wiele elementów, wśród których warto zwrócić uwagę na stolarkę okienną. Jakie rozwiązania w tym zakresie oferują producenci okien i rolet dachowych?

Czym jest Smart Home i na czym polega?

Ogromny postęp technologiczny, który obserwujemy od ponad dwóch dekad, wpływa na praktycznie każdy aspekt naszego życia. Współczesną rzeczywistość tworzą rozwiązania, mające na celu poprawę jakości i komfortu życia, w tym również codziennych czynności. Jednym z najlepszych przykładów są inteligentne domy, coraz częściej spotykane również w Polsce. Charakteryzują się one zautomatyzowanym systemem zarządzania poszczególnymi częściami infrastruktury budynku. W praktyce oznacza to możliwość sterowania ogrzewaniem, oświetleniem, zabezpieczeniem, urządzeniami takimi jak pralka czy lodówka, czy też oknami. Technologia Smart Home nie tylko pozwala mieć pod kontrolą działanie wymienionych elementów nawet podczas nieobecności, ale wbrew pozorom jest także niezwykle korzystna pod kątem ekonomicznym.

Stolarka okienna w inteligentnych domach

Szereg możliwości w zakresie inteligentnych domów z powodzeniem wykorzystują między innymi firmy z branży stolarki okiennej. Idealnym przykładem jest współpraca marki DAKEA z firmą Somfy. Wykorzystują one procesy automatyzacji innowacji w zakresie okien i rolet dachowych, usprawniając korzystanie z nich za pomocą specjalnej centrali sterującej. System współpracuje z zewnętrzną roletą solarną do okien dachowych SSR, elektrycznym oknem dachowym Horizon Vented, roletą solarną do okien do dachów płaskich FSA oraz z elektrycznym otwieraczem do okien AMC 100. Kooperacja pozwala na usprawnienia, które znacząco poprawiają komfort użytkowania budynku. Dzięki podłączeniu produktów marki Dakea do centrali Somfy TaHoma możemy m.in. zdalnie sterować i programować z poziomu smartphona rolety i okna dachowe oraz dodatkowo przy zastosowaniu czujników temperatury i światła zapewnić żądany komfort w pomiszczeniu.

Dowiedz się więcej na temat inteligentnych rozwiązań dla domu https://dakea.pl/produkty/akcesoria-komfortowe/

Okna dachowe DAKEA – dlaczego warto?

Nowe funkcje i usprawnienia, możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych w stolarce okiennej to ogrom korzyści. Zautomatyzowany proces obsługi okien dachowych DAKEA przy pomocy systemu Somfy to wygoda, oszczędność, a także poprawa poziomu komfortu w domu. Dlaczego warto pomyśleć o zastosowaniu ich we własnym domu?

  • Bezpieczeństwo – możliwość zaprogramowania schematów w aplikacji Somfy TaHoma pozwala na pełną kontrolę nad oknami, roletami i alarmem podczas nieobecności domowników.
  • Komfort – wystarczy jeden ruch na aplikacji w smartfonie, aby móc dowolnie sterować urządzeniami zainstalowanymi w domu.
  • Regulacja temperatury – zaprogramowanie odpowiednich czujników w połączeniu z oknami dachowymi DAKEA w zależności od potrzeb i warunków atmosferycznych pozwala uzyskać optymalną temperaturę wnętrza.
  • Jakość powietrza – dostosowanie scenariuszy otwierania i zamykania okien zapewnia perfekcyjną wentylację w budynku.
  • Prywatność – system, umożliwiający kontrolę nie tylko okien, ale także rolet dachowych pozwala na komfortowe korzystanie z domu przy zachowaniu pełnej prywatności nawet po zmroku.

Warto przemyśleć wprowadzenie inteligentnych rozwiązań we własnym domu, gdyż ich koszt z roku na roku staje się relatywnie tańszy, poza tym jest to inwestycja na długi czas, która zwraca się po kilku latach. W obszarze okien i akcesoriów dachowych możemy liczyć na obniżony koszt rachunków i większy komfort na poddaszu.

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj: https://dakea.pl/artykuly/montaz-okien-dachowych-pozwolenie-czy-zgloszenie/

Zobacz inne artykuły

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *