Elektryczny grzejnik konwektorowy - wnętrza

Elektryczny grzejnik konwektorowy – jakie posiada zalety?

Grzejnik konwektorowy – co musisz wiedzieć

[ratings]

Ogrzewanie elektryczne kojarzy się ze sporym wydatkiem. Jednak czasy dawniej używanych farelek, które nie były ani wygodne w obsłudze, ani nie spełniały oczekiwań domowników, odeszły w niepamięć. Dzisiejsze urządzenia są znacznie bardziej zaawansowane, a przede wszystkim – mimo wykorzystania energii elektrycznej – oszczędne. Dlaczego warto postawić na grzejnik konwektorowy podłączany do prądu?

Działanie grzejnika konwektorowego

Grzejnik konwektorowy może być podstawowym sposobem ogrzewania pomieszczeń, ale i metodą na ich dogrzewanie, w zależności od potrzeb. Tego typu urządzenia podłącza się do prądu. Montaż i użytkowanie są bardzo proste, nie wymagają czasochłonnych instalacji, organizowania miejsca na kotłownię i przechowywanie paliwa. To ogromne zalety dla osób, które cenią sobie oszczędność przestrzeni, brak bałaganu, wymagającego sprzątania, a do tego liczą na niższe rachunki, przy zapewnieniu maksymalnego komfortu cieplnego.

We wnętrzu grzejników konwektorowych umieszcza się płytkę grzewczą bądź innego rodzaju grzałkę elektryczną. To ona sprawia, że zimne powietrze jest ogrzewane, a następnie wydmuchiwane górą grzejnika. Ogrzewanie odbywa się zatem na zasadzie konwekcji, czyli unoszenia się powietrza.

Energooszczędność, ale i inne zalety

Gdzie tu miejsce na oszczędności, skoro trzeba korzystać z energii elektrycznej? Energooszczędność związana jest z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w produkowaniu grzejników konwektorowych. Wiele modeli działa na tej zasadzie, że zastosowana we wnętrzu płyta czy grzałka, po uzyskaniu zadanej temperatury, przestaje grzać. Gdy temperatura spada, a pomieszczenie się wychładza, urządzenie włącza się ponownie, by utrzymać pożądaną temperaturę. Dzięki temu można liczyć na komfort termiczny przez cały czas, ale nie dochodzi do przegrzania, ponadto wydajniej korzysta się z energii – tylko wtedy, gdy jest to niezbędne. Niejako dogrzewanie, a nie nieustanne ogrzewanie, pozwala oszczędzać na poborze prądu.

Dodatkowe funkcjonalności wpływają na jeszcze lepsze walory użytkowe. Pod tym względem warto przyjrzeć się elektrycznym grzejnikom konwektorowym z oferty sklepu Econovli.pl. Wyświetlacz LCD to zdecydowana wygoda użytkowania. Elektroniczny termostat, możliwość zaprogramowania temperatury na cały tydzień z góry, jak i wykrywanie niedomkniętych okien. Takie dodatki nie podnoszą w znaczącym stopniu ceny grzejników konwektorowych, za to w dużym stopniu są w stanie wpłynąć na oszczędniejsze i bardziej komfortowe korzystanie z ogrzewania.

Co z estetyką, która nie jest obojętna domownikom? I na tym polu nie można mieć żadnych uwag. Nowoczesne grzejniki konwektorowe są eleganckie, nie zaburzają walorów wizualnych pomieszczeń. Stawiając na ciekawy design czy kolor, można precyzyjnie uzupełnić zastosowaną aranżację.

Kluczowe elementy podczas dokonywania wyboru

Decydując się na grzejnik konwektorowy elektryczny, należy uwzględnić jego moc i zestawić ją z metrażem oraz kubaturą pomieszczenia. Zapotrzebowanie na energię cieplną wybranych pomieszczeń można obliczyć lub sprawdzić ją w dokumentacji technicznej budynku.

Grzejnik musi posiadać przynajmniej podstawową regulację temperatury. Do tego termostat oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem. Im więcej funkcji, im szersza możliwość regulacji temperatury, tym precyzyjniej można zaplanować ogrzewanie.

Wspomniana już estetyka – design, kolor, rozmiar. Te elementy nie są najważniejsze, ale dobrze czujemy się w tych pomieszczeniach, mieszkaniach czy domach, które poza wygodą, są również spójne z naszymi gustami aranżacyjnymi. Dopasowanie do wystroju wnętrza, wbrew pozorom przynosi sporo zalet.

Zadecydujmy o tym, gdzie i jakie funkcje ma spełniać wybrany grzejnik konwektorowy elektryczny. Czy wystarczy nam jeden, a może pokusimy się o instalację dwóch. Pamiętajmy o najważniejszych parametrach, na koniec zaś przyjrzyjmy się estetyce. Przekonamy się, że ogrzewanie konwekcyjne może być energooszczędne i komfortowe.

One Response

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *