obraz do domu

Czy warto postawić na obrazy jako stały element wystroju?

Obrazy jako element wystroju

Kupując lub remontując mieszkanie w pierwszej kolejności skupiamy się na kolorach ścian, doborze mebli, dywanów. Następnie dobieramy firanki, zasłony lub rolety. Na końcu wybieramy oświetlenie i inne elementy wystroju. Chcąc nadać swoim wnętrzom nieco indywidualności część osób decyduje się na powieszenie na ścianach obrazów. Przy czym nie muszą to być od razu dzieła sztuki prosto z galerii kosztujące setki tysięcy złotych.
Ważne, aby pasowały do klimatu mieszkania lub domu i trafiały w gusta domowników. Co warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się na taki element wystroju? O tym piszemy poniżej.

Czy obraz na ścianie musi oznaczać duży wydatek?

Sztuka kojarzy się nam zazwyczaj z luksusem, który musi kosztować. I owszem, decydując się na obraz z galerii musimy przygotować się na spory wydatek. Na szczęście obraz może mieć różne formy i różne ceny. Doskonałym przykładem mogą tu być obrazy utrzymane w stylu Street art. Kto słyszał o słynnym twórcy Banksy ten doskonale wie o co chodzi. Street art to dziedzina sztuki, która powstaje w miejscach publicznych. Obrazy powstałe w ten sposób mają w sobie elementy charakterystyczne dla graffiti. To połączenie nowoczesności z odrobiną chaosu znajduje wielu zwolenników m.in. wśród młodzieży. Tym, co dodatkowo zachęca do nabycia tego typu obrazów jest cena.

Dzisiejsza technologia pozwala na drukowanie obrazów na życzenie w dowolnej wielkości zachowując przy tym bardzo wysoką jakość i trwałość. Dzięki temu obrazy m.in. Banksy możemy nabyć w cenie poniżej 300 zł.
W zamian otrzymujemy obraz drukowany na płótnie poliestrowym lub bawełnianym. Ogromny wybór wzorów liczony w tysiącach sztuk sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wszystko zależy od naszego gustu i efektu, jaki chcemy uzyskać.

Więcej na ten temat możemy przeczytać na https://doba.pl/wroclaw/artykul/obrazy-w-twoim-domu-dlaczego-warto-je-miec-/27681/17/noa123

Na co zwracać uwagę dobierając obraz do wnętrza?

Pomimo stosunkowo niewysokiej ceny, za jaką możemy nabyć obraz pozostaje nam jeszcze odpowiedni jego dobór. Nie jest sztuką wydać pieniądze na coś, co nie będzie kompletnie pasowało do wnętrza, a to właśnie efekt końcowy powinien być kluczowy.

Poniżej zamieszczamy praktyczne porady, które powinny pomóc w tej kwestii.

1. Daj sobie czas. Obraz to przedmiot, na który będziemy patrzeć przez lata. Dobrze byłoby więc, aby budził on w nas pozytywne skojarzenia, może przypominał o ważnych momentach w życiu. Nie osiągniemy tego kupując obraz pod wpływem chwili. Emocje nigdy nie są dobrym doradcą, zwłaszcza gdy na końcu pojawia się rachunek do zapłacenia. Zanim kupimy obraz chociażby wspomnianego już Banksy, warto wyobrazić go sobie we własnym domu.

2. Obraz to nie tylko motyw, ale również rozmiar, rama. Zbyt duży z ciężką ciemną ramą może wręcz przytłaczać.
Dobrym rozwiązaniem będą tutaj wersje bez ramy, czyli obrazy na płótnie. Sprawiają wrażenie lekkości i nowoczesności.

3. Otoczenie obrazu również nie pozostaje bez znaczenia. Jeśli dysponujemy małą przestrzenią należy wygospodarować na obraz wolne miejsce. Kinkiety, zdjęcia, szafy czy inne obrazy w pobliżu naszego nowego nabytku mogą jedynie sprawić, że zostanie on przytłoczony i będzie niezauważony.

Jeśli powyższy tekst rozbudził zainteresowanie tematem polecamy również lekturę artykułu:

https://www.krosnocity.pl/index.php/kiosk/to-i-owo/dom-ogrod-i-wnetrza/item/21554-fototapety-i-obrazy-jako-dekoracje-przestrzeni.html

Artykuły dla Ciebie

 

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *