piwnica w domu aranżacja

Jak zaaranżować piwnicę w domku jednorodzinnym?

Aranżacja piwnicy

Piwnica to ważne miejsce w każdym gospodarstwie domowym, to także często miejsce zapomniane. Przestrzeń piwnicy w wielu gospodarstwach domowych nie jest w pełni wykorzystywana.

Wiele osób wykorzystuje piwnicę w sposób tradycyjny. Piwnica pełni rolę magazynku. Trzymamy w niej przedmioty niepotrzebne w mieszkaniu, rowery, sprzęty sportowe, turystyczne, ogrodowe, opony, nieużywane ubrania, obuwie, książki, rzeczy, których nie chcemy wyrzucać.

Piwnica w domu jednorodzinnym daje wiele możliwości aranżacji przestrzeni. Pralnia, suszarnia, spiżarnia, warsztat majsterkowicza, domowa siłownia, sala kinowa, drugi salon – to ciekawe pomysły na zagospodarowanie piwnicy.

Warsztat majsterkowicza

Szczęśliwcami są osoby, które uwielbiają majsterkować i mają do dyspozycji własną, dużą piwnicę. Piwnica to idealne miejsce na stworzenie warsztatu majsterkowicza. Niezbędnym wyposażeniem warsztatu są metalowe regały ze sklepu regaly.biz, szafki, stół lub blat roboczy, wygodne krzesło.

Koniecznie trzeba zadbać o dobre oświetlenie. Najlepiej mieć zapewniony dostęp do światła dziennego, ale większość prac wykonuje się wieczorem, dlatego warsztat trzeba wyposażyć w odpowiednie lampy. Niezbędny jest też dostęp do gniazdek elektrycznych.

Pralnia i suszarnia

Urządzenie w piwnicy pralni i suszarni rozwiązuje problem prania i przechowywania brudnych ubrań i innych rzeczy. Do urządzenia pralni i suszarni w piwnicy nadają się jedynie pomieszczenia suche i zaopatrzone w dobrą wentylację i ogrzewanie.

Sala kinowa 

Jeżeli wolny czas lubimy spędzać na oglądaniu filmów, piwnica to idealne miejsce na zorganizowanie sali kinowej z dużym ekranem, projektorem i systemem nagłośnieniowym. Filmy można oglądać o każdej porze dnia bez zakłócania spokoju innym domownikom.

Salon gier

Jeżeli jesteśmy amatorami rozrywek i różnych gier, możemy urządzić w piwnicy własny salon gier. Do piwnicy można wstawić stół bilardowy, konsolę lub automaty do gier. W takim miejscu możemy miło spędzać czas z rodziną i ze znajomymi.

Spiżarnia

Piwnica to idealne miejsce na urządzenie spiżarni. Spiżarnię najlepiej stworzyć w północnej części piwnicy. Tam panuje najniższa temperatura. W spiżarni można przechowywać nie tylko przetwory, ale też inne zapasy żywności, np. warzywa, owoce, napoje, mąkę, cukier, kasze.

Siłownia

Piwnica to też bardzo dobre miejsce na stworzenie domowej siłowni. Ćwicząc na zbyt głośnych sprzętach nie będziemy przeszkadzać reszcie domowników. Należy tylko zadbać o odpowiednią wentylację powietrza.

Zobacz inne artykuły

 

Dodaj komentarz!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.