dekoracje na komodę

Dekoracje na komodę – co najlepiej się sprawdzi?

Jakie dekoracje na komodę wybrać?

Komoda to wyrazisty mebel, który pełni w salonie ważną funkcję. Aby pomieszczenie nabrało przytulnego klimatu, warto wybrać dekoracje na komodę, które przyciągają wzrok i pasują do stylu wnętrza. Czym ozdobić komodę?

Niemal w każdym salonie najważniejsze miejsce zajmuje komoda. Stawiamy na niej rodzinne fotografie, pamiątki z podróży lub też przedmioty codziennego użytku. Warto jednak dobrze przemyśleć aranżację komody, aby pasowała ona do stylu wnętrza i stanowiła prawdziwą dekorację salonu.

 

Jak wybrać dekoracje na komodę?

Komoda to praktyczne miejsce do przechowywania przedmiotów. Trzymamy w niej odzież, dokumenty i przedmioty codziennego użytku. Sama w sobie może być bardzo dekoracyjnym meblem, dlatego jest idealnym miejscem na ustawienie różnego rodzaju dekoracji, które podkreślą klimat danego wnętrza. Stawiając na komodzie przedmioty, które pięknie wyglądają i przyciągają wzrok, można w ciekawy sposób urozmaicić wnętrze. Wybierając dekoracje na komodę, warto postawić na sprawdzone pomysły, które pasują zarówno do innych elementów wyposażenia salonu, jak i gustu mieszkańców. Możesz zdecydować się na umieszczenie tutaj rodzinnych fotografii, pamiątek z podróży, czy też roślin doniczkowych. Figurki dekoracyjne, porcelanowe słoniki czy też kwiaty w glinianej doniczce nadadzą wnętrzu przytulnego klimatu. Dekoracja komody sprawi, że stanie się ona nie tylko miejscem do przechowywania przedmiotów, ale też prawdziwą ozdobą.

 

Jak udekorować komodę, aby była wizytówką salonu?

Dekoracje komody muszą przede wszystkim pasować do stylu wnętrza. Wybór dodatków, które nie pasują, nie jest dobrym pomysłem, ponieważ efekt nie będzie zadowalający. Sprawdzone ponadczasowe dekoracje to doskonały pomysł, szczególnie wtedy, gdy aranżacja wnętrz nie jest Twoją mocną stroną. O czym trzeba pamiętać, dekorując komodę? Ozdoby trzeba przede wszystkim dopasować do samej komody. Jeśli jest ona duża, najlepiej sprawdzi się minimalizm, ponieważ już sam mebel stanowi ozdobę. Z kolei skromna, niewielka komoda będzie dobrze wyglądać, jeśli postawisz na niej ozdobne przedmioty.

 

Jeśli Twoje mieszkanie jest urządzone w stylu nowoczesnym, postaw na proste dodatki, które delikatnie ozdobią wnętrze, nie będą go natomiast przytłaczać. Również dekoracje do mieszkania w stylu skandynawskim powinien cechować minimalizm. W takim wnętrzu dobrze sprawdzą się dodatki, dzięki którym salon stanie się przytulny. Mogą to być nastrojowe lampy, czy też świeczki. Dobrym pomysłem są też kwiaty. Dużym zainteresowaniem cieszy się styl shabby Chic, który wymaga szczególnego podejścia. Postarzane meble, które wyglądają, jakby zostały zapomniane, dobrze skomponują się z dodatkami w podobnym stylu. Może to być lustro w postarzanej ramie, stylowa lampa, czy też kompozycja kwiatowa. Jeśli natomiast lubisz wnętrza pełne przepychu, również ozdoby na komodę powinny zwracać na siebie uwagę elegancją i luksusem. Elegancka lampa, bogato zdobiona rama obrazu, czy też rozłożysty bukiet kwiatów świetnie się sprawdzą.

 

Tradycyjne i nowoczesne ozdoby na komodę

Chcąc ozdobić komodę, mamy do wyboru mnóstwo dodatków. Bez problemu dobierzemy więc coś do swojego gustu i wystroju wnętrza. Przedmioty do postawienia na komodzie mogą być wyrazem zainteresowań, stylu i odzwierciedleniem codziennego życia mieszkańców. Jakie dekoracje na komodę wybrać?

  • Fotografie – zdjęcia z wakacji, stare rodzinne fotografie, czy zdjęcia dorastających dzieci to popularne pomysły na ozdobienie komody. Wybierając ciekawe ramki dopasowane do charakteru zdjęć, można sprawić, że komoda będzie miejscem, które przyciąga wzrok i wywołuje uśmiech, a także skłania do wspomnień.
  • Pamiątki z wakacji – należą do najpopularniejszych przedmiotów, które stawiamy na komodzie. Mogą to być muszelki, pocztówki, czy też wszelkie przedmioty z podróży, które przenoszą nas w dalekie strony nawet w zimowe dni.
  • Prace dzieci – rysunki z przedszkola, czy laurki dla rodziców to przedmioty, które sprawiają dużo radości. Można wyeksponować je na komodzie, aby zawsze wywoływały uśmiech na twarzy.
  • Wazony z kwiatami – to prosty sposób na udekorowanie salonu. Klasyczny szklany wazon, do którego można włożyć świeże kwiaty, wniesie do salonu powiew wiosny i będzie stanowić ozdobę, która wszędzie pasuje.
  • Rośliny doniczkowe – zamiast świeżych kwiatów, można postawić na kwiaty w doniczkach, które będą cieszyć oko przez cały rok. Świetnie rozjaśniają one wnętrze i pasują zarówno do salonu urządzonego w stylu nowoczesnym, jak i tradycyjnym. Warto zwrócić uwagę na gatunki, które oczyszczają powietrze, dzięki czemu połączymy przyjemne z pożytecznym.
  • Figurki – ciekawe figurki, na przykład przywiezione z wakacji, to świetny pomysł na ozdobę komody. Gipsowanie aniołki, porcelanowe słoniki pozwalają stworzyć ciekawą kolekcję, która będzie się pięknie prezentować i przyciągać wzrok.
  • Lustro – to nie tylko świetna ozdoba, ale też możliwość optycznego powiększenia wnętrza. Jeśli więc pomieszczenie nie jest duże, lustro świetnie się sprawdzi. Będzie nie tylko ozdobą, ale też praktycznym rozwiązaniem.

Zobacz inne artykuły

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *