meble na poddaszu

Pokoje dzieci na poddaszu? Jakie wybrać meble?

Meble młodzieżowe na poddasze

Nie wszyscy je lubią, a niektórzy wręcz uwielbiają. Pokoje na poddaszu to wyjątkowe miejsca. Masz nastolatków w domu i myślisz o remoncie takiej przestrzeni?

Przychodzi czas, kiedy wiek dziecka wymaga, aby zmienić wygląd jego pokoju. Dziewczyny zdejmą plakaty z kucykami Pony, a chłopaki zastępują tapetę z dinozaurami, bardziej „dorosłą” stylizacją. Rodzice tylko do pewnego momentu mogą kreować wygląd pokoi, ale zawsze mogą doradzać. Dlatego, meble młodzieżowe to w mniejszym lub większym stopniu, wspólny wybór domowników. Trzeba jednak pamiętać o preferencjach naszych pociech, bo to w końcu one spędzają w swoim pokoju, najwięcej czasu. Jakie rozwiązania wybrać? Meble młodzieżowe na poddasze, znajdziesz na https://www.ergoexpert.pl/blog/wymarzony-pokoj-mlodziezowy-na-poddaszu/.

Pokoje na poddaszu — rozmieszczenie

Pomieszczenia na najwyższych kondygnacjach domu, często mają dużą ilość skosów. Od nich zależy możliwość rozmieszczenia mebli w pokoju. Wszystkie wysokie elementy muszą stanąć w miejscach, gdzie nie będą dotykały sufitu. W obszarach, gdzie jest on niski, dobrze postawić łóżko lub biurko. W pobliżu skosów można zamontować szafki, komody czy półki na książki. W ten sposób efektywnie wykorzystasz przestrzeń.

Meble młodzieżowe — funkcjonalność

Mniejsza przestrzeń, przynajmniej na wysokość, to okazja do zastosowania niecodziennych rozwiązań. Półki wkomponowane w skosy, świetnie skomponują się z pozostałymi meblami. Trzeba pamiętać, że te ostatnie zwykle kupujemy na kilka lat. Z pewnością wiesz, że istnieją tzw. rozwiązania modułowe. Oznacza to, że ich elementy można wymienić na inne. Dziewczynka będzie miała swoje ulubioną postać z bajki na różnych meblach. Gdy stanie się nastolatką, będzie chciała zmienić ich wygląd. W takiej sytuacji nie musisz wymieniać wszystkich elementów. Wystarczy, że sięgniesz po moduły, które będą bardziej dostosowane do wieku i preferencji córki.

Na rynku istnieją rozwiązania, które sprawdzają się w mniejszych przestrzeniach. Meble kompaktowe spełniają wszystkie niezbędne funkcje, a przy tym zajmują mało miejsca. Łóżko na drewnianych nóżkach, owszem jest eleganckie, ale bardziej przyda Ci się takie z szufladą na pościel. Niektóre rodzaje biurek mają możliwość regulacji wysokości blatu (manualnie lub elektronicznie). Dzięki temu, inwestując w taki mebel, masz pewność, że posłuży on przez wiele lat. Zmieniające się potrzeby dziecka, będą w pełni zaspokojone, zwłaszcza w połączeniu z ergonomicznym krzesłem.

Odpowiednie oświetlenie

Poddasze może być kojarzone z mrocznym miejscem, ale w przypadku adaptacji na pokój, wymaga odpowiedniego oświetlenia. Duże okna wpuszczą dużo promieni słońca, a wszelkie braki uzupełni, dobrze rozlokowany żyrandol, lampy sufitowe, a także lampki. Umożliwi to wygodną pracę w pochmurne popołudnia i wieczory. Źródło światła przy łóżku przyda się do nauki przed snem lub do spędzenia czasu z książką. Warto pamiętać o barwie światła, która ma wpływ na nastrój i samopoczucie każdego z nas. Wariant „biały” świetnie sprawdza się do pracy lub nauki, a odcienie „żółte” wprowadzają przyjemną atmosferę do snu.

Meble młodzieżowe na poddasze to ważne dla naszej pociechy wyposażenie. Wspólna dyskusja i ustalenie priorytetów zapewnią dobre wyjście z sytuacji. Należy pamiętać o funkcjonalności i odpowiednim oświetleniu wnętrza. W mniejszych przestrzeniach przydadzą się meble kompaktowe, a wszędzie tam, gdzie nie ma ograniczeń, no może poza wysokością, można postawić na dowolną kompozycję.

Zobacz inne artykuły

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *