aluminiowe-zadaszenie-tarasu-sierra-palram-ogrodosfera

Czy zadaszenie tarasu sprawdzi się jako zakup na lata? Zobaczmy!

Jakie wybrać zadaszenie tarasu?

W naszym polskim kapryśnym klimacie można oszaleć. Najpierw jesień i zima, kiedy to szybko robi się ciemno, a z nieba pada wszystko, co możliwe, później piękne lato, ale słońce zaczyna doskwierać. A przecież w te wiosenno-letnie dni powinniśmy jak najwięcej czerpać z odpoczynku na świeżym powietrzu. Rozwiązaniem na nieprzewidywalną aurę jest zadaszenie tarasu, które chroni nas niezależnie od tego, czy leje, czy zbyt mocno grzeje słońce. Jeśli chcemy, aby był to zakup na lata, powinniśmy wybrać mądrze, uwzględniając najważniejsze sprawy. Jakie? Podpowiadamy!

Nim kupimy zadaszenie – o czym koniecznie pamiętać?

Szukając odpowiedzi skontaktowaliśmy się z rzekomo jednym z największych sklepów małej architektury ogrodowej Ogrodosfera.pl aby dowiedzieć się jakie są najczęstsze pytania o zadaszenie tarasu oraz co powinniśmy wiedzieć przed jego zakupem. Specjaliści wspomnianego sklepu doradzają na co dzień względem zadaszeń które możemy zobaczyć na https://ogrodosfera.pl/zadaszenia-tarasow i na tej podstawie zebrali kilka rad którymi się dzielą:

  • Przede wszystkim, jeśli chcemy być w zgodzie z przepisami i nie mieć kłopotów z prawem, sprawdźmy koniecznie, czy w związku z montażem zadaszenia nie potrzebujemy pozwolenia na budowę. Jeśli tak musimy trochę pozałatwiać spraw, nim nasz taras zyska nowy, funkcjonalny wygląd. Jak nie ma takiej potrzeby, to praktycznie od razu możemy przystąpić do zadania – wybrania odpowiedniej konstrukcji zadaszenia.
  • Najważniejsze to ocenić, z jakiego materiału jest ono wykonane. Przykładowo, jeśli z drewna, musimy przygotować się na konserwację. Istotne są różnorakie parametry jak wodoszczelność, odporność na nagrzewanie i przenikanie promieni UV. Dobrze jak zadaszenie zaopatrzone jest w system odprowadzania wody. Najlepsze modele są w pełni funkcjonalne niezależnie od tego, jakie występują temperatury. Mimo więc trzaskającego mrozu i wielkich upałów, zadaszenie nic nie straci ze swojej jakości. Podobnie istotne jest, jak konstrukcja poradzi sobie z silnym wiatrem, wiejącym ponad 100 km/h.
  • Dużo o danym modelu powie nam też gwarancja, zwłaszcza czy na całe zadaszenie ustalono jeden termin, czy może zależy to od poszczególnych części.
  • Co równie istotne – musi ono estetycznie pasować do naszego domu. Na pewno nie jest to łatwe, bo każdy budynek trochę inaczej wygląda. Bardzo tu pomagają zdjęcia zadaszeń, tak jak wyglądają w rzeczywistości, czyli w miejscu, gdzie już takie rozwiązanie zostało zamontowane. Oglądając je, możemy zobaczyć, jak dane zadaszenie będzie prezentować się w naszym domu.
aluminiowe-zadaszenie-tarasu-sierra-palram-ogrodosfera

Zadaszenie Sierra Palram fot. Palram.pl

Jak dbać o zadaszenie?

Wybraliśmy zadaszenie i jesteśmy bardzo zadowoleni, że zdecydowaliśmy się na to rozwiązanie. Nieważne, czy na dworze skwar, czy ulewa – mamy miejsce, w którym możemy się schować przed takimi skrajnymi warunkami atmosferycznymi. Pamiętajmy jednak, aby dbać o zadaszenie, gdyż odpowiednia troska przedłuża jego żywotność. Przede wszystkim usuwajmy zalegające na nim liście i gałęzie. Zimą regularnie zrzucajmy z niego śnieg. Tak jak wcześniej wspominaliśmy – zadaszenie z drewna wymaga stałej konserwacji, dobrze więc, aby tego przestrzegać. Istotne też, aby zachować instrukcję montażu, która może się przydać, zwłaszcza jak będziemy musieli zgłosić reklamację bądź zamówić niezbędne części do naprawy u producenta. Jednocześnie, zapoznajmy się ze wszelkimi innymi zaleceniami producenta, co sprawi, że zadaszenie będzie nam służyć przez długie lata, ciesząc ochroną, zapewniając prywatność.

Odpowiadając na pytanie zawarte w tytule, odpowiemy – zdecydowanie tak, ale pod warunkiem, że wybrana przez nas konstrukcja będzie jakościowa, a i my sami zatroszczymy się o jej nienaganny stan. Zdecydowanie warto w nie zainwestować, ponieważ pogoda w Polsce potrafi się zmienić kilkakrotnie nawet w ciągu jednej doby, więc bez zadaszenia będziemy skazani na ciągłe kaprysy aury.

zadaszenie-tarasu-feria-palram

Zadaszenie tarasu Feria Palram for. Ogrodosfera.pl

Zobacz inne artykuły

One Response

Dodaj komentarz!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.