taylor-simpson-mIOZ_pkasws-unsplash (1)

Ciekawe sposoby na pomalowanie ścian!

Malowanie ścian

Dzisiaj obalamy mit braku polotu w ścianach pomalowanych farbami. Prawdą jest bowiem to, że takie wykończenie wnętrza wcale nie musi być nudne. Oryginalności tego typu aranżacjom dodaje nie tylko zróżnicowana gama kolorystyczna, ale także rodzaje farb, które odznaczają się ciekawymi właściwościami. Chcesz stworzyć wyjątkowe wnętrze za pomocą farb? Skorzystaj z naszych rozwiązań!

Kolor to nie wszystko – farby strukturalne

Jeśli komuś się wydaje, że jedyną formą ekspresji, jaką daje farba do ścian, jest rodzaj wybranego koloru, to bardzo się myli. Już jakiś czas temu gama produktów dedykowanych do malowania ścian została powiększona o rozwiązania, które zaskakują pod każdym możliwym względem. Są to przede wszystkim farby strukturalne, takie jak np. tynk dekoracyjny Magnat Style.

Tego typu produkty to farby do ścian, których konsystencja pozwala na uzyskanie niezwykle ciekawego efektu nie tylko wizualnego, ale również estetycznego. Ściana pokryta taką farbą zyskuję wyjątkową fakturę. W zależności od sposobu nakładania farby można uzyskać efekt surowego betonu, litej powierzchni imitującej wżery i ubytki, a także deskowania albo całkowicie gładkiej i stalowej formy. Możliwości obejmujące styl wykończenia wnętrza farbą strukturalną do ścian są naprawdę niezwykle szerokie. A co najważniejsze, uzyskujemy spektakularne efekty za stosunkowo niewielkie pieniądze.

farba-tablicowa-magnat-

Farby tablicowe i magnetyczne

Kolejnym ciekawym sposobem na pomalowanie ścian farbami jest wykorzystanie w tym celu innowacyjnego produktu, jakim są farby tablicowe i farby magnetyczne. Tego typu farby do ścian doskonale łączą w sobie funkcję estetyczną i praktyczną. Po ścianach, na które nałożono farbę tablicową, można bowiem pisać kredą. Natomiast farby magnetyczne umożliwiają przyczepienie do ścian dekoracji, kalendarza, zdjęć, pocztówek, kartek czy obrazków za pomocą zwykłych magnesów.

Farbą tablicową i magnetyczną można pokrywać ściany pokojów, kuchni czy przedpokojów. Znajdują one zastosowanie zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i w różnego rodzaju obiektach biurowych lub tych związanych z branżą HoReCa. Co najważniejsze, na rynku dostępne są zarówno farby tablicowe (np. farba ceramiczna tablicowa Magnat) i magnetyczne (farba magnetyczna Tikkurila), jak i farby tablicowo-magnetyczne (magnetyczna farba tablicowa Magnat).

Oryginalne dekoracje – szablony malarskie

Jeśli chcemy stworzyć niebanalną i ciekawą aranżację wnętrza za pomocą farb, warto wspomóc się szablonami malarskimi. Na rynku dostępnych jest wiele interesujących produktów tego typu. Możliwe jest również zakupienie szablonu malarskiego wykonanego na specjalne zamówienie, według nadesłanego wzoru lub wcześniej przygotowanego projektu.

Taki szablon pozwala bez większych problemów nanieść na ścianę nawet najbardziej skomplikowany wzór. A wszystko to bez konieczności posiadania umiejętności malarskich. Bo niezależnie od tego, jaka farba do ścian zostanie zastosowana, to jednak jej naniesienie nie jest tak trudne, jak na przykład ułożenie płytek, czy nawet położenie tapety. Farby do ścian dają naprawdę ciekawe możliwości, wystarczy tylko ruszyć nieco głową i wykorzystać ich wspaniały potencjał!

Szeroki wybór farb do ścian jest dostępny w sklepie Viverto: https://viverto.pl/farby-123/ 

Artykuły dla Ciebie

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *