domów prefabrykowanych

Budowa domów prefabrykowanych – najkrótsza droga do własnego domu

Budowa domów prefabrykowanych

Czas budowy domu z prefabrykatów, niezależnie od warunków pogodowych, trwa najczęściej od jednego do kilku dni. Oczywiście konieczne jest jeszcze wykończenie, na które należy doliczyć około 3 miesięcy. Niemniej różnica w stosunku do tradycyjnej budowy, która trwa najczęściej 2-3 lata jest ogromna. W powszechnej opinii dom wykonany w tradycyjnej technologii murowanej uważany jest za trwały i dobrze zaizolowany, jednak dzisiejsza technologia prefabrykatów pozwala na wykonanie domów z równie trwałą konstrukcją i wysokim poziomem energooszczędności.

Jak wygląda budowa domu z gotowych elementów?

Dom zostaje złożony na działce za pomocą dźwigu. Potem dochodzi montaż brakujących instalacji i wykończenie. Budowa domu z płyt nie wymaga żadnych prac mokrych, więc nie trzeba czekać aż wyschną mury, tynki czy wylewki. Instalacje mogą być elementem projektu, a więc firma, w której zamówiłeś dom z prefabrykatów wykonuje je i montuje. Oczywiście to, kto zajmie się wykończeniem Twojego wymarzonego domu zależy już od Ciebie. Masz trzy możliwości:

– Możesz odebrać dom w stanie deweloperskim.

– Możesz zlecić wykończenie niezbędnego minimum, a dopiero później uzupełniać resztę.

– Możesz całość zlecić firmie, która stawia Twój dom. To wygodne rozwiązanie szczególnie w przypadku, kiedy gwarancja obejmuje dom i wykończenie, a firma naprawę ewentualnych usterek bierze na siebie.

Co musisz wiedzieć, zlecając budowę domu z elementów gotowych?

domów prefabrykowanych

Budowa domu prefabrykowanego ma jednak swoje wymagania. Przede wszystkim działka, na której chcesz postawić taki dom, powinna być stosunkowo duża. Trzeba przetransportować na nią gotowe prefabrykaty i postawić dźwig, który będzie pomagał odpowiednio montować poszczególne elementy. Precyzja montażu jest tu bardzo ważna, ponieważ to ona będzie w dużym stopniu odpowiedzialna za komfort użytkowania domu.

Wyprodukowane w fabryce ściany są skonstruowane w ten sposób, że każda warstwa spełnia określoną rolę. Skuteczna izolacja i prawidłowy montaż mogą sprawić, że zaoszczędzisz w przyszłości na kosztach ogrzewania nawet do 70%, ponieważ dom będzie się szybciej nagrzewał i wolniej tracił energię. Ściany z prefabrykatów o dobrych właściwościach – wykonanych np. z wysokiej jakości betonu – świetnie też tłumią hałasy z otoczenia.

Zalety budowy domu z prefabrykatów

domów prefabrykowanych

Decydując się na budowę domu z gotowych elementów nie tylko istotnie skracasz czas budowy, ale również możesz zapewnić sobie wysoką jakość, korzystne gwarancje oraz komfort użytkowania. Prefabrykaty, z których składa się dom, poddawane są bowiem surowej kontroli technicznej, a budynek jest objęty całościową gwarancją. Wybierając doświadczoną i profesjonalną firmę zapewniasz sobie fachowość montażu, ponieważ ekipa budowlana jest wyspecjalizowana w danej technologii. W trakcie budowy gotowych domów nie musisz się też martwić złą pogodą i ryzykiem kradzieży materiałów z działki. Nie trzeba też zatrudniać kierownika budowy, a działka nie wymaga po budowie gruntownego sprzątania.

Cena budowy domu z gotowych elementów

Posiadany budżet to najważniejszy czynnik brany pod uwagę podczas planowania budowy domu. Porównując cenę za metr kwadratowy możemy powiedzieć, że koszt budynku z prefabrykatów jest wyższy w porównaniu z budynkami murowanymi, stawianymi metodą gospodarczą. Jednak patrząc na całość kosztów związanych z budową – poświęcony czas i dojazdy – wcale tak nie musi być. Warunek jest jeden. Nie możemy patrzeć na koszt budowy bez uwzględnienia tych aspektów, które często przy kosztorysie nam umykają. Chodzi o dojazdy, nadzór budowlany, nasz czas, konieczność zatrudniania różnych ekip budowlanych itp. Poza tym koszty użytkowania domu z prefabrykatów są najczęściej dużo niższe, zwiększając tym samym komfort naszego życia.

Indywidualne podejście do klienta

domów prefabrykowanych

Decydując się na budowę gotowych domów nie musisz się obawiać o to, że skazany jesteś na szablonowe i nudne rozwiązania projektowe. Firmy oferują najczęściej bardzo szeroki wybór projektów, zróżnicowanych pod względem wielkości, rozwiązań oraz kosztów realizacji. W zasadzie w technologii domów prefabrykowanych możliwe jest zrealizowanie prawie każdego projektu. Firmy oferujące gotowe domy posiadają jednak często niezwykle atrakcyjne projekty, które w maksymalny sposób wykorzystują możliwości i funkcje użytych do ich produkcji materiałów.

Zobacz inne artykuły

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *