mieszkanie od dewelopera

Mieszkanie z pewnego źródła: co należy wiedzieć o deweloperze?

Jak sprawdzić mieszkanie od dewelopera? 

[ratings]

Wybór mieszkania to bardzo ważna decyzja. Chcąc uniknąć przykrych niespodzianek, niedomówień oraz ryzyka utraty ulokowanych środków, należy dokładnie rozważyć wiele czynników. Jednym z nich jest sprawdzenie dewelopera, który sprzedaje wybrane mieszkanie. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Formalności – sprawdzenie dewelopera

Sprawdzając dewelopera przed zakupem mieszkania, należy zacząć od podstaw. Firmę można sprawdzić, korzystając z Krajowego Rejestru Sądowego. W ten sposób można sprawdzić legalność firmy oraz to, czy nie jest to podmiot niewypłacalny. Zaletą firmy deweloperskiej jest jej przynależność do Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Organizacja ta nakłada na członków spełnianie kodeksu dobrych praktyk pomiędzy deweloperem a klientem. Wartościowym wyróżnieniem jest przyznawany przez Polski Związek Pracodawców Budownictwa. Uzyskanie certyfikatu jest obwarowane wieloma wymaganiami, w tym dotyczącymi  długości działalności firmy czy jakości zrealizowanych przedsięwzięć.

Sprawdź, co to jest Deweloperski Fundusz Gwarancyjny

Doświadczenie dewelopera

Śledzenie dotychczasowych, zrealizowanych inwestycji wybranego dewelopera to bardzo dobry pomysł na poznanie firmy. Ważne jest ile deweloper działa na rynku, jaki ma profil działalności. Niektóre przedsiębiorstwa specjalizują się w budowie kompaktowych mieszkań, inne – w dokładnej renowacji zabytkowych nieruchomości i przekształcaniu je w apartamentowce. Poszukując konkretnego mieszkania można zdecydować się na dewelopera, dla którego budowa wybranych lokali nie jest pierwszyzną. Czas, jaki firma działa na rynku także ma niebagatelne znaczenie.

Opinie klientów o deweloperze

Internet jest kopalnią wiedzy na temat inwestorów i zrealizowanych przez nich projektów. Warto śledzić fora internetowe i szukać opinii osób, które już skorzystały z usług wybranego dewelopera. Od klientów firmy można dowiedzieć się naprawdę wiele, włącznie z tempem wprowadzania poprawek w wykazanych przy odbiorze technicznym niedociągnięciach i innych. Fora internetowe mogą zawierać wypowiedzi tzw. marketingu szeptanego. Jeśli użytkownik wypowiada się pod różnymi wątkami, a nie tylko pisze bardzo pozytywne (lub skrajnie negatywne) opinie na temat dewelopera, najczęściej jego wypowiedź jest bardziej obiektywna. Klienci dewelopera mogą także wypowiadać się na temat możliwości negocjowania cen. 

Sprawdź inne porady na temat wyboru dewelopera

 

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *