Stalowe hale

Stalowe hale nie muszą być nudne! Jak ze stalowego budynku zrobić reprezentatywny i funkcjonalny obiekt?

Projekty Stalowych hal

Niejedna osoba uważa, że hala stalowa nie może być atrakcyjna pod względem wizualnym. Tego rodzaju konstrukcje przywołują na myśl przede wszystkim obiekty przemysłowe, które sprawiają wrażenie prostych i surowych. Nie można jednak zapomnieć, że wiele z nich pełni także funkcję reprezentacyjną. W dzisiejszych czasach niemal każda konstrukcja może zostać dopasowana do osobistych preferencji inwestora.

Hala wykonana w technologii stalowej dość często stanowi wizytówkę przedsiębiorstwa. Dotyczy to w szczególności sytuacji, gdy jest ona bezpośrednio powiązana z częścią biurową. Na szczęście istnieje wiele sposobów na to, aby obiekt był efektowny oraz w pełni przystosowany do pełnionej funkcji.

Wielkopowierzchniowe przeszklenia

W halach stalowych powszechnie wykonuje się wielkopowierzchniowe przeszklenia. To właśnie one dodają klasy, elegancji, a także luksusowego charakteru. Taki budynek prezentuje się modernistycznie, a więc doskonale wpasowuje się w otoczenie. Warto wspomnieć, że część biurowa jest nieco oddzielona od reszty konstrukcji. Dobrze jest to uwzględnić podczas projektowania – najlepiej, aby część reprezentacyjna była dobrze widoczna. Pozytywnie wpłynie to na ogólny odbiór obiektu. 

Duże przestrzenie okienne to również prosty sposób na to, aby doświetlić wnętrze budynku. Mogłoby się wydawać, że takie rozwiązanie jest drogie, a więc tylko nieliczni mogą sobie na niego pozwolić. Nic bardziej mylnego! Obecnie przeszklenia można wykonać w atrakcyjnych cenach, jednak kluczowe jest to, aby zostały one uwzględnione już na etapie projektowania.

Warto poprosić wykonawcę hali o wizualizację 3D. Pomaga to dobrze zobrazować efekt końcowy zanim jeszcze rozpoczną się prace budowlane. Dobre przedstawienie projektu jest kluczowe, aby uniknąć nieporozumień w przyszłości. Jeżeli chcesz zobaczyć z jaką dokładnością można zaprezentować obiekt, to przykładową tego typu animację znaleźliśmy na stronie https://www.asbo.pl/baza-wiedzy/hale-stalowe-i-konstrukcje/ (sekcja: Projekt hali stalowej).

Nowoczesne fasady

Fasada hali stalowej zwykle wykonywana jest z paneli wielowarstwowych. Może ona posiadać dekoracyjną obudowę, która wpływa na estetykę budynku. Ogromną rolę odgrywa tutaj kolorystyka. Bardzo często stosuje się farby matowe, czy też odbijające światło, a więc wszystko zależy od posiadanej koncepcji. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę wydają się być kontrastujące barwy, które przyciągają spojrzenia, a także nadają oryginalności.

Fasada hali będzie prezentować się jeszcze ciekawiej, jeśli zostanie urozmaicona portalami. Warto mieć świadomość, że forma nieskomplikowanej bryły nie stanowi tutaj żadnej wady. Taka stylistyka znajduje się w najgorętszych trendach budowlanych.

Logo przedsiębiorstwa

Obiekt z pewnością będzie wyglądał lepiej, jeśli w widocznym miejscu zostanie umieszczone logo przedsiębiorstwa. Najlepiej, aby posiadało ono spory rozmiar – dzięki temu będzie ono widoczne nawet ze znacznej odległości. Docenią to ci, którzy nigdy wcześniej nie odwiedzali siedziby firmy. Często bywa tak, że oznakowanie hal stalowych jest zbyt mało widoczne oraz umieszczone w niewłaściwym miejscu.

Oprócz tego na frontowej ścianie można umieścić dowolnie wybrane hasło, które będzie stanowić nie tylko przesłanie, ale również element dekoracyjny elewacji.

Oświetlenie zewnętrzne

Oświetlenie zewnętrzne wpływa na prezencję obiektu po zmroku oraz w nocy. Ponadto poprawia ono również poziom bezpieczeństwa, a tym samym wpływa na ergonomię użytkowania hali. Godne polecenia są lampy fasadowe, które mogą świecić w różnych kierunkach. Podkreślają one atuty powierzchni, a jednocześnie odwracają uwagę od wszelkich mankamentów.

Coraz częściej spotka się oświetlenie LED w formie taśm. Atutem jest fakt, że jego montaż jest niezwykle prosty, a jednocześnie szybki. Plusem jest również nieprzeciętna żywotność, która znacząco przewyższa tradycyjne żarówki.

Wykończenie ścian i podłóg

Wnętrze obiektu również jest bardzo ważne. Właśnie dlatego warto jest rozważnie podejść do doboru materiałów wykończeniowych ścian oraz podłóg. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby była to kamienna posadzka lub płytki imitujące granit. Możliwości aranżacyjne są niemal nieograniczone, co daje pełną swobodę podczas projektowania hali.

Dodaj komentarz!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.