Clothespin Tower - wieżowiec spinacz

Wieżowiec o kształcie… spinacza. A za nim? Miłość..

Clothespin Tower – wieżowiec rzeźba

Clothespin Tower to dosłownie tłumacząc wieża spinacz. Ten projekt został zainicjowany przez słynnego artystę Zygo z Izraela we współpracy z przedsiębiorcą Jacobem Shpigelem. To nie tylko projekt architektoniczny, ale również projekt artystyczny. Przez lata Zygo pracował nad serią przełomowych rzeźb, a projekt Clothespin jest jego zdecydowanie najważniejszym projektem artystycznym. Cały projekt nieruchomości oparty jest na ikonicznym kształcie spinacza do bielizny, który przedstawia dwie podobne części, które się rozchodzą i łączą, przedstawiając związek podzielonych dusz.

Jak ma wyglądać wieżowiec Clothespin Tower?

Wieżowiec wieżowiec ma mieć 170 metrów i znajdować się w Dubaju. Budowa ma rozpocząć się w 2023 roku. Obecnie trwają prace zabezpieczania gruntów oraz związane z nabywaniem praw budowlanych.

Wieża jest podzielona od podstaw na dwie połowy. Jedna strona wieży przeznaczona będzie na luksusowy hotel dla gości z 1200 urządzonymi pokojami. Po przeciwnej stronie znajdować się będzie 300 luksusowych apartamentów oraz przestrzeń komercyjną. W centrum handlowym o powierzchni 10 000 metrów kwadratowych znajdą się galerie sztuki współczesnej, ekskluzywne restauracje, a także antresola z salonem, centrum fitness i luksusowym spa.

Dlaczego wieżowiec o kształcie spinacza? Zamysł artysty

 

Jeśli tworzę z serca, prawie wszystko działa; Jeśli z głowy, prawie nic.

Zygo

Koncepcja stojąca za wieżą Clothespin pokazuje, że dwie połowy się uzupełniają siebie nawzajem, tak jak w znanej nam na co dzień… spinaczu. Filozofia, idea, cała teoria artysty Zygo, opiera się na tym, że ​​dwoje może stać się jednym. Dwie dopełniające się połówki duszy, które stają się jednością. W projekcie nie chodzi o formalny kształt, w przeciwieństwie do wszystkich pięknych i fajnych wież w Dubaju i na całym świecie.

Różnica między Clothespin, a resztą wieżowców jest wyjątkowy kształt, złożona konstrukcja i moc wyrażona w ogromnej wysokości. Jest to budynek złożony z głębokiej koncepcji filozoficznej, dwa dopełniające się połówki łączą się w jeden przedmiot, nowy symbol intymności i miłości w XXI wieku. W ten sposób emocjonalne doświadczony obserwator ma zostać wzmocniony. Ten projekt to nie pokaz architektoniczny, ale wieżowiec ma znaczenie emocjonalne, percepcyjne i filozoficzne.

Zobacz również artykuły

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *