Najwyższy budynek w Polsce

Najwyższy budynek w Polsce – Warszawie i Unii Europejskiej. Varso Tower [video]

Najwyższy budynek w Polsce buduje się w Warszawie

….jednak nie będzie to najwyższy budynek w Europie. Natomiast w Sankt Petersburgu powstaje budynek, który będzie mieć wysokość 462 metry z iglicą – czyli Lakhota Center!

Najwyższy budynek w Polsce, czyli Varso Tower już niedługo stanie w Warszawie, zaraz przy Pałacu Kultury i Nauki. Pisaliśmy już o nim w tym artykule. Teraz jednak chcielibyśmy podzielić się nowymi wizualizacjami i przygotowanym video.

Varso Tower to wieżowiec biurowy, który znajdzie się w sercu Warszawy blisko Pałacu Kultury i Nauki. Budynek ma mieć bezpośrednie połączenie podziemne z sąsiednim Dworcem Centralnym w Warszawie, który jest węzłem komunikacyjnym dla pociągów międzynarodowych i regionalnych, a także lokalnych tramwajów i autobusów.

Architektura Varso Tower – Polskiego kolosa wysokości

Ma mieć 310 metrów. Stanie się największym budynkiem w Unii Europejskiej i stanowi integralną część planu Varso, który rewitalizuje otaczającą dzielnicę miejską, która została zniszczona podczas II wojny światowej.

Obecnie najwyższy budynek w Unii Europejskiej to biurowiec The Shard w Londynie – Varso Tower będzie wyższe!!

Budowa biurowca potrwa do 2020 roku. Oprócz tego obok znajdzie się Varso 1 i Varso 2.

Varso 1 i Varso 2 to dwa niższe budynki gospodarujące przestrzeń całej działki. 53-piętrowa budowla będzie z pewnością wyglądać wyjątkowo w panoramie Warszawy – dołączając do Złotej 44, czy Warsaw Spire. Działka usytuowana jest na rogu ulic Jana Pawła II i Chmielnej. Społecznym sercem budynku będzie częściowo zamknięty plac, ożywiony drzewami i ławkami, aby ludzie mogli cieszyć się otoczeniem. Miejmy nadzieję, że będzie przynajmniej tak świetny jak plac Europejski w Warszawie. Ten przestrzeń, plac będzie stanowił punkt zetknięcia się ludzi, którzy pracują w biurach – którzy mogą używać go jako przerwy w pracy – oraz ludzi, którzy przychodzą odwiedzać sklepy i restauracje w sąsiednich budynkach.

Przestrzeń publiczna kontynuowana jest u szczytu wieży – bezpośrednio z ziemi za pośrednictwem dwóch panoramicznych wind -będzie można się dostać na platformę widokową na poziomie 53 piętra. Będzie to najwyższe zamieszkałe piętro w Polsce, z pięknym widokiem na panoramę Warszawy. Poziomy 49-46 będą zawierać bar tarasowy z widokiem na Wisłę i kopułę Pałacu Kultury i Nauki, a także restauracje i sklepy, z których można podziwiać wyjątkowe widoki.

Wykonawcą najwyższego budynku w Warszawie i Polsce jest HB Reavis Construction.

Varso Tower będzie miał 69 000 metrów kwadratowych samej powierzchni biurowej, wieża wyposażona jest w wielkogabarytowe płyty podłogowe o wysokości trzech metrów i (niestety) otwarte biura z open space`ami. Budynek otrzymał ocenę BREEAM Excellent. Żuraw – ogromny dźwig, który będzie użytkowany podczas budowy będzie wysokości prawie takiej samej, jak sam budynek!

[Total_Soft_Poll id=”4″]

 

Zobacz koniecznie

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *