prezentacjaapartamentuvideo

Jak przygotować się do wideo prezentacji apartamentu?

Wideoprezentacja – sprzedaż nieruchomości

Wideo prezentacje pozwalają w bezpieczny i prosty sposób zrealizować pokaz mieszkania lub domu na żywo. Różnica między wirtualnym spacerem a wideo prezentacją polega na tym, że podczas wideo prezentacji możemy rozmawiać swobodnie rozmawiać z klientem. Oglądający może w każdym momencie poprosić o pokazanie konkretnych partii mieszkania i zadawać na bieżąco pytania dotyczące lokum.

Przygotowanie do wideo prezentacji – krok po kroku

  • Podstawą jest naładowanie telefonu – połączenia wideo mogą bardzo szybko zużywać baterię aparatu, w związku z czym warto przygotować się i mieć także pod ręką powerbank. Warto także przypomnieć oglądającym o pełnym naładowaniu baterii.
  • Bardzo ważne jest także stabilne łącze internetowe. Sprawdź limit transmisji danych, aby szybkość i jakość wideo nie została osłabiona. Możemy zalecić oglądającemu skorzystanie z przewodowego łącza, które jest stabilniejsze i pewniejsze niż łącze mobilne.
  • Jeszcze przed rozpoczęciem rozmowy sprawdź, czy w całym mieszkaniu jest dobry zasięg telefonu. Może się zdarzyć, że przykładowo w łazience zasięg będzie słabszy, co przełoży się bezpośrednio na jakość połączenia i utrudni rozmowę z oglądającym.
  • Warto zadbać o odpowiednie wyciszenie mieszkania. Hałas bardzo przeszkadza podczas prowadzenia rozmowy. Najlepiej pozamykać okna, wyłączyć hałasujące urządzenia, a nawet zdjąć obuwie, które może stukać. Polecamy także wyregulować głośniki w telefonie i ustawić głośność na naturalnym poziomie – nie za cicho ani zbyt głośno. Dodatkowo, polepszymy jakość dźwięku korzystając ze zestawu słuchawkowego.
  • Dopilnuj, aby mieszkanie było odpowiednio oświetlone. Wpuść do środka jak najwięcej naturalnego światła poprzez osłonienie żaluzji lub rolet. Najlepiej umawiać się na wideo rozmowę w ciągu słonecznego dnia, unikaj prowadzenia prezentacji wieczorami lub w pochmurny dzień.
  • Zadbaj o komfortowe poruszanie się po obiekcie. Zanim zaczniesz prowadzić wideo prezentację, upewnij się że do każdego pomieszczenia masz swobodny dostęp – pamiętaj, że w ręku cały czas będziesz trzymać telefon. Warto także usunąć z drogi wszelkie przeszkody, przez które możesz się potknąć. Za każdym razem jak będziesz chciał odłożyć telefon, poinformuj o tym rozmówcę. Dodatkowo, podczas rozmowy nie wykonuj gwałtownych ruchów, mogą one zakłócić komfort rozmowy wprowadzą chaos.

jak sprzedać i wynająć apartament

  • Pomieszczenia pokazuj ruchem powolnym i jednostajnym. Telefon powinien być umieszczony na wysokości klatki piersiowej, co zapewni odpowiedni punkt widzenia osobie oglądającej mieszkanie. Oczywiście, na prośbę klienta możesz zmienić ustawienie telefonu i zaprezentować głównie podłogę albo inny element wyposażenia.
  • Podczas prowadzenia wideo prezentacji zadbaj o płynne zmienianie kamer. Na początku, witając się z rozmówcą, użyj przedniej kamery, natomiast do prezentacji wnętrza użyj głównej, tylnej kamery. W przypadku, gdy oglądający zada pytanie, możesz ponownie przełączyć kamerę na przednią, by rozmawiać „twarzą w twarz”. Dzięki temu nawiążesz relację z klientem, co pozytywnie wpłynie na odbiór apartamentu.
  • Zachęcaj rozmówcę do zadawania pytań i aktywnego uczestniczenia w prezentacji. Rzeczowo odpowiadaj na pytania, przedstawiaj wady i zalety mieszkania, a zdobędziesz zaufanie oglądającego.
  • Prezentację apartamentu najlepiej zacząć od salonu lub pokoju dziennego – są to pomieszczenia kluczowe podczas prezentacji. Do kolejnych pomieszczeń przechodzi się zgodnie z układem mieszkania (sypialnia, kuchnia i łazienka – na sam koniec balkon lub taras). Absolutnie nie możesz pominąć żadnego pokoju. Aby zainteresować rozmówcę, musisz się postarać, aby prezentacja była ciekawa i angażująca.

Wideo prezentacja mieszkania lub domu staje się coraz popularniejszą formą reklamy nieruchomości. Jest świetnym rozwiązaniem, gdy potencjalny klient mieszka na drugim końcu Polski, a jest zainteresowany danym obiektem. Warto wiedzieć, jak podejść do prowadzenia takiego wideo, aby pozyskać klientów.

Marek Matuszek – apartmore.pl

Zobacz inne artykuły

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *