toaleta przenośna na budowę

Ile kosztuje kontener sanitarny? Jakie są wymiary toalet przenośnych?

5/5 - (1 ocen)

Kontener sanitarny na budowie

Kontener sanitarny to praktyczne i wielofunkcyjne rozwiązanie, które sprawdza się na budowach, działkach czy podczas plenerowych imprez masowych. Współczesne kontenery są nowocześnie wyposażone, a ich konstrukcja wygodna w użytkowaniu. Korzystanie z toalet czy pryszniców w takiej formie jest zatem komfortowe zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Jakie są dostępne opcje wynajmu kontenerów i toalet przenośnych?

Kontener sanitarny – zakup czy wynajem?

Jeśli interesuje cię kontener sanitarny, zakup będzie dobrą inwestycją przy założeniu korzystania z niego w długofalowej perspektywie. Gdy potrzebujesz zaplecza sanitarnego np. na jeden koncert czy kilka dni festiwalu w plenerze, zdecydowanie bardziej opłaca się wynajem. W ten sposób zyskujesz obiekt wysokiej jakości, z doskonałym wyposażeniem i odpowiadający nowoczesnym standardom. Nie musisz jednocześnie martwić się o jego przechowywanie w czasie, kiedy nie jest używany.

Zaufana firma wychodząca naprzeciw potrzebom klienta stosuje indywidualną wycenę wynajmu przenośnych kontenerów i toalet. Przy określeniu kosztów bierze się pod uwagę wiele elementów składowych związanych z dostosowaniem realizacji do potrzeb Klientów. Są to takie parametry, jak:

  • lokalizacja,
  • wybrany model urządzenia,
  • ewentualne wyposażenie dodatkowe,
  • korzystanie z dodatkowych usług,
  • częstość serwisowania.

W celu ustalenia kwoty wynajmu konkretnego obiektu najlepiej kontaktować się z dedykowaną infolinią lub biurem obsługi klienta.

Toalety publiczne i ich wymiary – jakie opcje są dostępne na rynku?

Aby w toaletach publicznych panowały odpowiednio bezpieczne i higieniczne warunki, ich producenci muszą dostosować się do konkretnych norm. Prawo ściśle reguluje kwestię dostępności, wyposażenia czy wymiarów toalet publicznych, a więc i mobilnych. Mają one znaczenie nie tylko dla wygody, ale i bezpieczeństwa korzystania z WC.

Najważniejszym aktem prawnym jest w tym przypadku Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Za każdym razem drzwi do toalety powinny mieć szerokość minimalną na poziomie 0,90 metra, natomiast drzwi prowadzące do kabiny WC – 0,80 metra.

Innym parametrem są wymiary całej kabiny. W zakładach pracy, budynkach użyteczności publicznej czy mieszkalnych toaleta ogólnodostępna musi być wyposażona w kabiny o wymiarach 1 metr szerokości i 1,10 metra długości. Inne ustępy o charakterze publicznym muszą mieć 1 metr szerokości i 1,50 metra długości.

Jak do wymiarów toalet publicznych mają się wymiary toalet przenośnych? Tego typu obiekty mają zastosowanie w miejscach, gdzie nie ma dostępu do kanalizacji lub tam, gdzie z różnych względów nie można wybudować toalety. Zarówno długość, jak i szerokość przenośnego WC nie są wartościami ustandaryzowanymi – poszczególne modele mogą się od siebie różnić pod tym względem. Wszystko to ma na celu lepsze dostosowanie kabiny do potrzeb użytkowników.

Wymiary różnych modeli toalet przenośnych

Firmy takie jak mToilet starają się zapewnić swoim klientom szeroki wybór rozwiązań o różnym standardzie. W większości podstawowe modele toalet mobilnych mają szerokość 1,10 m i długość 1,20 m. To powinno wystarczyć do swobodnego, nieskrępowanego korzystania z WC.

Na rynku można znaleźć także obszerniejsze kabiny o przykładowych wymiarach 1,57 x 1,57 metra. Ten wariant dostosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Znacznie powiększona przestrzeń i podłoga o niskim profilu sprawia, że do środka z łatwością może dostać się nawet osoba, która porusza się na wózku inwalidzkim.

Zobacz inne artykuły

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *