architekt wnętrz

Architekt wnętrz – perfekcyjne mieszkanie pod każdym względem

Architekt wnętrz – czy warto z nim współpracować?

Wykończenie mieszkania tak, by spełniało ono standardy mieszkania w  w pełni gotowego do zamieszkania i było dobrą inwestycją, jest zadaniem wymagającym dużej wiedzy i doświadczenia. Dlatego też warto skorzystać z usług architekta/projektanta wnętrz. To sposób na aranżację modną i pozostającą w zgodzie z obowiązującymi stylami. To także dbałość o spójność wnętrza i niepowtarzalny klimat.

  1. Architekt wnętrz – czym się zajmuje?
  2. Jakie są korzyści z zatrudnienia projektanta wnętrz?
  3. Jak wygląda współpraca z architektem wnętrz?

Inwestycja w lokal kupiony od dewelopera to nie koniec naszej przygody na drodze do posiadania mieszkania gotowego do zamieszkania. Aby mieszkanie było pod tak zwany klucz potrzeba wielu etapów, które uwzględniają między innymi: funkcjonalność, estetykę i bezpieczeństwo lokalu przeznaczonego do zamieszkania. Dla przeciętnego inwestora, człowieka, który nie posiada wiedzy w tym temacie, może być to zadanie trudne i czasochłonne. Dlatego też najlepiej w tej materii oddać sprawy w ręce profesjonalistów. I nie należy się obawiać, że jest to inwestycja niepotrzebna – w przypadku skorzystania z usług projektanta wnętrz będziemy mieć pewność, że mieszkanie i jego wystrój nie będą wymagały przeróbek. Poza tym zyskamy też bezcenny spokój, gdyż wszystko będzie pod fachową opieką i kontrolą. Na co więc możemy liczyć, zatrudniając architekta wnętrz i jakie są tego korzyści? Odpowiedzi między innymi na te pytania w dalszej części artykułu. Tekst napisano we współpracy z Deco Nova.

Architekt wnętrz – czym się zajmuje?

Mniej więcej większość osób orientuje się, co leży w kompetencjach architekta/projektanta wnętrz. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, na co konkretnie możemy liczyć, gdy zainwestujemy w mieszkanie i do jego aranżacji zatrudnimy biuro projektowe/architektoniczne. Otóż architekt wnętrz to przede wszystkim osoba zajmująca się aranżacją wnętrz profesjonalnie. Czyli taka, które ma ku temu odpowiednie wykształcenie i może pochwalić się doświadczeniem w dziedzinie projektowania wnętrz. Przede wszystkim profesjonalny architekt wnętrz pozostaje na bieżąco z obowiązującymi trendami co do wystroju wnętrz – niezależnie od stylu, który wybierzemy. To także znajomość wielu materiałów, ich konkretnego użycia, tego, jak się sprawdzają w danej funkcji i ich cen. W gestii projektanta wnętrz leży także wybór odpowiednich mebli, barw ścian i wyposażenia, a także rozmieszczenia gniazdek czy oświetlenia o odpowiednim rodzaju. Architekt wnętrz to również osoba do zadań specjalnych: wie, jak zaaranżować wyjątkowo nieustawne pomieszczenie, czy też dobrać oświetlenie, by spełniało swoje funkcje. Dobry architekt to kreatywność pozwalająca na perfekcyjne wybrnięcie z każdej podbramkowej sytuacji, jeśli chodzi na przykład o lokal wyjątkowo nieustawny. Co istotne – projektant wnętrz sprawi, że nasz ogólny pomysł na wystrój wnętrza będzie przekuty w czyn i będzie spełniał nasze oczekiwania, a jednocześnie pozostanie funkcjonalny.

Jakie są korzyści zatrudnienia projektanta wnętrz?

Zatrudnienie projektanta wnętrz czy biura architektonicznego to szereg korzyści i opłacalna inwestycja. Z racji tego, że wnętrze naszego mieszkania czy domu będzie projektował profesjonalista, na pewno możemy liczyć na to, że spojrzy on na lokal perspektywicznie, a tym samy rozwiązania okażą się funkcjonalne – cała przestrzeń będzie wykorzystana w sposób ekonomiczny. Dzięki temu zaoszczędzimy pieniądze na ewentualnych poprawkach, gdy na przykład nasze pomysły (jako idee laików) okazałyby się niesprawdzalne w praktyce. To także oszczędność czasu, również jeśli chodzi o nadzór ekip wykonujących prace aranżacyjne – w ten sposób unikniemy opóźnień, a mieszkanie będzie gotowe na czas. Poza tym możemy liczyć na fachowe doradztwo architekta, jeśli chodzi o wybór sprawdzonych firm zajmujących się wykonaniem aranżacji według projektu. A jak wiadomo, znalezienie takich to często nie lada wyzwanie. Jednak przed całym procesem aranżacji mieszkania architekt wnętrz z Deco Nova z Warszawy sporządzi wizualizację wnętrza, tak abyśmy dokładnie wiedzieli, jak lokum będzie wyglądać i ostatecznie projekt zaakceptowali. Projektant wnętrz nie przedstawi nam tylko jednej koncepcji, ale trzy spośród których będziemy mogli wybrać tę najbardziej nam odpowiadającą. Co ważne, mieszkanie zaprojektowane przez architekta wnętrz będzie mieszkaniem bezpiecznym spełniającym wszelkie wymogi.

Jak wygląda współpraca z architektem wnętrz?

Współpraca z architektem wnętrz (na przykład architekt wnętrz z Deco Nova z Warszawy) rozpoczyna się od nawiązania kontaktu z biurem architektonicznym. Potem odbywa się bezpłatna konsultacja wstępna, a następnie nadchodzi czas na projekt i na wizualizację (na podstawie dostarczonych rzutów pomieszczeń od dewelopera). Konieczna jest też wizyta architekta w danym lokalu w celu sprawdzenia, czy wszystkie rozwiązania na pewno są dobrze zaprojektowane – to czas na ewentualne modyfikacje. Po tych etapach architekt sporządza kosztorys prac i szczegółowy projekt, na podstawie którego poszczególne ekipy będą wykonywać prace. Co ważne, wszelkie etapy pracy będą się odbywać pod czujnym okiem projektanta – nie ma więc mowy o różnych niedoróbkach i tak zwanej fuszerce.

Mieszkanie to dobra inwestycja – a by było inwestycją optymalną, warto zadbać o jego funkcjonalność, estetykę i o to, by było bezpieczne – do tego właśnie niezbędna jest współpraca z architektem wnętrz.

Zobacz inne artykuły

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *