nowoczesny zegar

Nowoczesne zegary ścienne do każdego pomieszczenia – jak wybrać?

Nowoczesne zegary ścienne

Wykończenie wnętrza w decydującej mierze świadczy o finalnym jego wyglądzie i charakterze. Dopasowane tekstylia, nastrojowe oświetlenie, a także drobne dekoracje nadają mu indywidualnych cech i sprawiają, że czujemy się w danym pomieszczeniu jak u siebie. Jedną z najbardziej tradycyjnych, lecz ponadczasowych ozdób w eleganckiej aranżacji jest oczywiście zegar ścienny, którego rola od dawna wykracza poza aspekt funkcjonalny. Jak wybrać zegar do każdego z pomieszczeń? Podpowiadamy!

Stylowy zegar na ścianę w salonie

Pierwszym pomieszczeniem, które przychodzi na myśl, kiedy pomyślimy o zegarze na ścianie, jest oczywiście salon. Miejsce spotkań domowników, pokój dzienny, w którym sami odpoczywamy. Tutaj także przyjmujemy gości, dzieląc przestrzeń z przyjaciółmi i znajomymi. Można powiedzieć, że salon stanowi wręcz idealną przestrzeń na elegancki zegar ścienny. Czym kierować się w wyborze zegara? Oczywiście niebanalnym designem oraz technologią odpowiadającą naszym potrzebom i upodobaniom. W zależności od stylu aranżacji, panującego w danym wnętrzu należy dopasować model w taki sposób, aby tworzył on z pozostałymi elementami spójną kompozycję. Minimalistyczne, okrągłe zegary na ścianę utrzymane w stonowanych, monochromatycznych barwach będą idealnym rozwiązaniem dla entuzjastów stylu współczesnego, skandynawskiego i minimalistycznego. Drewniane lub stylizowane na zegary ścienne w stylu retro dobrze komponują się w klasyczne i rustykalne wnętrza. W przypadku tak charakterystycznych stylów, jak industrialny, warto zaś rozważyć oryginalne rozwiązania, jak chociażby zegar w kształcie płyty winylowej czy imitujący zardzewiały.

Zegar ścienny do eleganckiej sypialni

Pokój sypialny to kolejne miejsce, w którym świetnie sprawdzi się nowoczesny zegar ścienny. Nic bowiem tak nie motywuje z rana do wstania z łóżka i rozpoczęcia dnia, jak wskazówki uświadamiające jak niewiele czasu do wyjścia pozostało! Podobnie jak w przypadku zegarów na ścianie w salonie, tak i w sypialni dany model powinien być dopasowany do ogólnego charakteru wnętrza, dyskretnie wtapiać się w całość aranżacji, jednocześnie będąc jej subtelną ozdobą. Ciekawym pomysłem mogą być nowoczesne zegary ścienne w nietypowych kształtach, które zaintrygują niejednego gościa. Wybierając zegar do sypialni, warto zwrócić uwagę na niezwykle ważną kwestię – dźwięki wydawane przez wskazówki. Wiele osób ma kłopot z zasypianiem przy zbyt głośno chodzącym sekundniku, dlatego, jeśli należysz do tych, którzy potrzebują całkowitej ciszy, aby się odprężyć, lepiej sprawdź tę kwestię zawczasu.

Nowoczesny zegar ścienny w kuchni

Miejscem, w którym jak nigdzie indziej wykorzystuje się funkcjonalny aspekt zegarów ściennych, jest bez wątpienia kuchnia. Przygotowując potrawy, co chwilę zmuszeni jesteśmy odmierzać czas, dlatego też trudno wyobrazić sobie to pomieszczenie pozbawione tak elementarnej części wykończenia. Ze względu na rolę praktyczną, wybierając zegar na ścianę w kuchni lepiej zrezygnować z mocno designerskich modeli bez liczb, lub o cyfrach zastąpionych ozdobnymi figurkami, a skłonić się w kierunku klasycznych wariantów, które znacząco poprawią komfort kuchennych czynności. Warto przy tym pamiętać, że klasyczne odmiany wcale nie oznaczają nieciekawych i przestarzałych zegarów ściennych, wbrew przeciwnie. Bez trudu znaleźć można całą gamę nowoczesnych czasomierzy o interesującym wzornictwie, a świetnie spełniającymi swoje główne przeznaczenie.

Kolorowe zegary ścienne w pokoju dziecięcym

Kolejnym przykładem miejsca, w którym powinien znaleźć się zegar ścienny, jest pokój dziecięcy. Choć w pierwszej chwili można zastanawiać się, w jakim celu powinien się on tam znaleźć, sprawa jest oczywista, ze względów edukacyjnych. Nie ma lepszego sposobu na nauczenie malucha obsługiwania zegarka niż wzbogacenie wystroju wnętrza jego pokoju o jeden z nich, tak, aby miał dowolną ilość czasu na pojęcie jego funkcjonowania. Zegar ścienny w pokoju pociechy uczy także od małego człowieka dobrej organizacji czasu i punktualności, cech tak bardzo pożądanych w dorosłym świecie. W ofertach producentów znajduje się bardzo szeroki wybór zegarów na ścianę stworzonych specjalnie dla dzieci. Produkty perfekcyjnie wpisują się  w konwencję aranżacji dla najmłodszych, będąc nie tylko funkcjonalnym gadżetem, ale także niezwykłą ozdobą wnętrza.

Artykuł powstał we współpracy z sklep.newthetime.pl

Zobacz inne artykuły

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *